4 komentāri

Kādreizējie partijas “Saskaņa” biedra un Saeimas politiķa Andreja Elksniņa atbalstītāji dusmojas uz tautas kalpu par solījumu neturēšanu, tāpēc ziņo par būtiskiem pārkāpumiem politiķa priekšvēlēšanu kampaņā pirms Saeimas vēlēšanām.

Darbs un cienīgs atalgojums – šādu solījumu mudināta grupa daugavpiliešu pirms diviem gadiem aktīvi aģitēja par labu Andrejam Elksniņam visā Latgalē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Populisms bez solījumiem nav populisms

Tomēr solītais izrādījies vien populisms. Visi kā viens uzskata, – tieši pateicoties viņiem, A. Elksniņš un partija kopumā guvusi tik labus panākumus Saeimas vēlēšanās, bet ne konkrētais politiķis, ne kāds cits “Saskaņas” pārstāvis nav pateicies par paveikto, nemaz nerunājot par solījumu īstenošanu.

Andrejam Elksniņam nerodas iespēja stāties kameras priekšā, bet telefoniski skaidro, ka aģitatorus nepazīstot un neko neesot solījis. Tomēr fakti runā paši par sevi: bijušie politiķa atbalstītāji demonstrē godalgas, kas izcīnītas “Saskaņas” rīkotajās sporta sacensībās priekšvēlēšanu laikā (esot bijis “savējo” pasākums), tāpat viņu rīcībā ir arī partijai adresētas pavadzīmes par reklāmas materiālu saņemšanu, jo šī grupa arī rīkojusies ar naudu aģitācijas vajadzībām.

Pretlikumīga reklāma?

Pievilti kādreizējie atbalstītāji nu nekautrējas stāstīt par negodprātībām, pat, iespējams, pretlikumībām Andreja Elksniņa priekšvēlēšanu kampaņā. Tā, piemēram, ceļ gaismā, iespējams, nelikumīgus, aģitācijas materiālus – avīzes, kas savulaik milzu tirāžā par Daugavpils uzņēmēju naudu esot pasūtītas slepus, prom no korupcijas apkarotāju acīm.

“Avīzes 180 tūkstošu tirāžā bija nelegālas. Tās, apejot nodokļu apmaksu, pasūtīja tipogrāfijā Lietuvā, lai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) neuzzinātu, ka kaut kur nodrukāts tāds daudzums, tā kā aģitācijas kampaņa ir limitēta,” skaidro viens no kādreizējiem Andreja Eksniņa iebīdītājiem Saeimā, kurš vēlas palikt anonīms.

Šī persona esot nodarbojusies, kā pati atzīst, ar melno grāmatvedību, bijusi tieši atbildīga par organizēt realizāciju.
Tāpat aģitācijas materiālos lasāmas safabricētas un melīgas intervijas ar daugavpiliešiem, tiem pašiem aģitatoriem.

“Nesen pati atvēru šo avīzi un ieraudzīju viedokli, kuru it kā esmu paudusi par Andreju Elksniņu. Esmu pārsteigta, jo neesmu sniegusi intervijas. Neviens man par to nelūdza. Tāpēc nezinu, kā tas tur nonāca,” sašutusi ir viena no aģitatorēm.

Melīgā un, iespējams, nelegālā priekšvēlēšanu avīze realizācijas laikā slepus uzglabāta noliktavā Daugavpilī. Noliktava piederējusi politiķim pietuvinātam uzņēmējam, savukārt no Lietuvas materiāli esot nogādāti ar cita uzņēmēja transporta kompānijas auto.

“Lai izgatavotu milzīgo tirāžu, Elksniņš tolaik vērsās pie uzņēmējiem. Maiņā pret naudu solīja lobēt viņu intereses ievēlēšanas rezultātā. 25 paletes ar šīm avīzēm izmaksā ļoti dārgi: no 40 līdz 50 tūkstošiem eiro,” skaidro vietējās aģitācijas organizators.

Avīzes no Daugavpils nogādātas daudzviet Latgalē personīgajos kādreizējo atbalstītāju auto. Tāpat, kā informē bijušie politiķa atbalstītāji, viņi esot instruēti atbrīvoties no konkurentu reklāmas materiāliem kāpņu telpās, pasta kastēs.

“Izvietoja Elksniņa avīzes un savāca citu partiju kandidātu avīzes. Piekrāvām pilnu busiņu ar svešām avīzēm, kuras vedām uz mežu un dedzinājām,” atminas bijušais kvēlais atbalstītājs.

Taisnošanās, bet partija nav bez grēka

Andrejs Elkniņš sarunā ar Bez Tabu noraida jebkādu saistību ar šīm avīzēm, skaidrojot, ka to izplatīšanu esot organizējušas trešās personas. Tomēr raidījuma rīcībā nonākusi e-pasta sarakste, kurā materiālu izplatītāju priekšstāvis atskaitās par realizāciju tieši Andrejam Elksniņam un viņa tā laika dzīvesbiedrei.

KNAB uzsver, ka šāda aģitācija ir “aizdomīga”

“Tas ir aizdomīgi. Tas noteikti ir kritērijs, lai veiktu pārbaudi. Ja mēs runājam par tipiskākajiem pārkāpumiem, ko pieļauj partija, topā augšgalā ir pārkāpumi, kad tā saucamās trešās personas pēc mūsu pārbaužu rezultātiem vairs netiek identificētas kā trešās personas, bet saistītas ar partijām.

Ja ir papildu argumenti no personām, varētu mums palīdzēt, lai mēs varētu identificēt pārkāpumu. Ja runājam par šo partiju, partijai bija konstatēti citi pārkāpumi saistībā ar tā saucamajām trešajām personām, par kurām partija saņēma sodu,” teic Inga Jaunskunga, KNAB politisko organizāciju finansēšanas kontroles vadītāja.

Vaicāta, vai pārkāpumu pierādīšanas gadījumā politiskajam spēkam var liegt valsts līdzfinansējumu kampaņai pirms nākošajām vēlēšanām, KNAB pārstāve skaidro, teorētiski šādas sankcija ir iespējama, ja nenorādītie darījumi pārsniedz 100 minimālās mēnešalgas vai partija pārsniedz priekšvēlēšanu kampaņas limitu par vairāk nekā 10 procentiem.

Foto

TOP komentāri

 • guls
  0 0 0

  guls

  Tipisks krievs - neko nezinu, neesmu vainīgs, vainīgi citi.... CIETUMĀ to Elksniņu!
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Ilgi gan tiem aģitatoriem bija jādomā, lai saprastu, ka darījuši kaut ko nelikumīgu.Būtu samaksāts, nebūtu sapratuši.Tāds tādu atrod.
 • Jānis V.
  0 0 0

  Jānis V.

  Kurš tad viņu sodīs? Komunistu mafijai šeit ir pārāk liela vara un teikšana, viss ir nopirkts, jo politiku šeit partiju ziedotāji nopērk, tāpat kā sev vajadzīgos likumus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl