Komentāri

Situācija – ir uzņēmums, kuram sāk klāties grūti, tas sāk virzīties bankrota virzienā. Algas darbiniekiem izmaksātas netiek. Darbinieks vēršas tiesā, lēmums par labu viņam, bet no tiesu izpildītāja pienāk ziņa, ka uzņēmumam piederošie īpašumi, kustamā manta, tiesāšanās laikā pačibējusi, jo uzņēmējam, ja mantai nav uzlikts arests, jūtot, ka tiesas spriedums būs par labu darbiniekam, ir tiesības savu mantību pārdot. Ko lai dara uzņēmuma bijušais darbinieks?

“Faktiski sanāk, ka galu galā uzņēmumam nekas nepieder,” stāsta arodbiedrību pārstāvis. Jautājums – ko tālāk darīt darbiniekiem? Nākamais juridiskais solis – uzņēmuma maksātnespējas pieteikšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Likums paredz, ka darbiniekiem ir tiesības pieteikt uzņēmuma maksātnespēju, bet pie šā pieteikuma ir jāsamaksā valsts nodeva un depozīts – kopumā 1000 eiro,” stāsta arodbiedrības pārstāvis.

Kā tad tas tā nākas, ka, lai darbinieks atgūtu savu naudu no iespējams negodprātīga uzņēmēja, viņam vēl jāmaksā lielas naudas summas. Tiek pieļauts, ka šādas naudas summas ir, lai novērstu to, ka iespēja pieteikt uzņēmuma maksātnespēju netiktu izmantota ļaunprātīgi.

Un ja nu cilvēkam nav tādas naudas? Tad ir iespēja lūgt tiesai atbrīvot no nodevas maksāšanas. Darbiniekam jādodas uz tiesu, jāstāsta, jāpierāda, ka naudas nav. Ja izdosies, – atbrīvos. Taču, ja pa to laiku  būs atrasts cits darbs ar normālu algu, atbrīvojuma, visticamāk, nebūs.

Lūk, tas arī ir par iemeslu, kamdēļ daudzi atmet ar roku tiesvedībai pret bijušo darba devēju. Ja arī tomēr lemts tiesāties, nav garantijas, ka būs nauda, ko piedzīt no uzņēmuma. Tad atliek cerēt uz Valsts garantiju fondu. Tomēr, piemēram, cilvēkam, kuram būtu jāsamaksā vairāk par 3000 eiro, Valsts garantiju fonds izmaksātu apmēram 800 eiro.

Kopumā tiesu informatīvajā sistēmā reģistrētajos datos ir pieejami statistikas dati par kopējo pieņemto lēmumu skaitu sadalījumā pa lietu veidiem. Saskaņā ar datiem 2015. gadā reģistrēto lēmumu skaits civillietās ”par atbrīvošanu no valsts nodevas” ir 896, bet ”par atteikšanos atbrīvot no valsts nodevas” ir 165 lēmumi.

No visa iepriekš minētā top skaidrs, ka, ja arī tu, cilvēk, esi godprātīgi strādājis, maksājis nodokļus un nu esi spiests cīnīties par tev neizmaksāto algu ar tiesas palīdzību, jārēķinās ar ilgu, birokrātisku tiesvedību un, iespējams, papildu izdevumiem. Motivējoši? Šķiet, ka nē.

Video!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl