“Cik tas ir droši?” Pie T/C “Akropole” ledus arēnas saplaisājis stikls, bet apmeklētāji turpina to izmantot

7 komentāri

Apmeklējot iepirkšanās un izklaides centru “Akropole”, veikala apmeklētājs pamanījis saplaisājušu stiklu  – tas atradies pie ledus arēnas. Lai arī stikls bijis saplaisājis teju visā garumā, ledus hallē atpūtušies tās apmeklētāji. “Vai tas vispār ir droši?” vēlas noskaidrot situācijas aculiecinieks.

Saņemot informāciju par saplaisājušo stiklu, arī raidījums “Bez Tabu” apsekoja iepirkšanās un izklaides centru. Stikls patiesi bija saplīsis – otrajā stāvā pie veikala lifta. Konkrētajā dienā ledus halle bija ciet, bet nekāda darbība pie stikla nenotika.

“Akropole Riga” komunikācijas konsultante Lauma Laube norāda, ka stikla plīšanas iemesls nav saistīts ar konstrukciju deformācijām vai vibrācijām.

Lauma Laube
“Akropole Riga” komunikācijas konsultante

 Tas ir noticis ķīmiska procesa rezultātā. Stiklā ir iestrādāti niķeļa sulfīda ieslēgumi. Tie laika gaitā var izplesties un radīt pēkšņu stikla saplīšanu. Šī ir reta parādība, bet tas ir iespējams. Tā tas ir noticis arī šajā gadījumā.

Ledus arēnu ieskauj 10 milimetru biezs, rūdīts stikls divās kārtās. Starp tām vēl četrās kārtās ieklāts laminējums. Stikla konstrukcija paredzot to, ka saplīšanas gadījumā stikls neizbirst, bet paliek savā vietā. Tāpēc tas nevar apdraudēt nevienu veikala apmeklētāju vai darbinieku.

Konkrētajā gadījumā stikls bija saplīsis no iepirkšanās un izklaides centra puses, nevis ledus halles puses, tāpēc arī slidotgribētāji varēja turpināt baudīt laiku uz ledus.

7 komentāri