“Gadiem gaida vecākus pie kāpņu telpas!” Sirdi plosoši: no garīgi slima puiša “atkratās” vecāki; omīte izmisumā cenšas sasaukt sirdsapziņu

Sirdi plosošs stāsts no Kuldīgas novada Priedaines ciema. Te dzīvo 21 gadu vecs jaunietis Matīss, kuru liktenis nav saudzējis: puisis sirgst ar garīga rakstura sasirgšanu; māte un tēvs, šķirot attiecības, 17 gadu vecumā dēlu pameta kā nevajadzīgu lietu, kas vēl vairāk iedragāja Matīsa veselību. Pēc vecāku atraidījuma par Matīsu gādā omīte, dienas puisis pārsvarā pavada, stāvot pie kādas daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpas. Te ir dzīvoklis, kurā reiz Matīss dzīvoja kopā ar mammu un tēti. Puisis jau gadiem ilgi gaida vecākus pārnākam mājās.

Atpakaļ uz rakstu

24 komentāri

 • Kaimiņš

  Kaimiņš

  Stipri šaubos vai tēva esošā sieva Inguna pieņems un rūpēsies par Matīsu, ja jau līdz šim nav to darījusi.
 • Aļona

  Aļona

  Nabaga beriniņš kapec mate neko ne ziņas liekas, ta tak vispar nevar kam tad dzemdeja??? Kur bariņtiesa puikam vajag palidzu.
 • :(

  :(

  Pilnībā ticu,ka ome nav bez vainas.
  Bet mīļie vecāki,tad glābiet puiku no tādas omes.Viņam pie viņas būs tikai sliktāk,un sliktāk :(
 • to-zinu situāciju!

  to-zinu situāciju!

  Nu tas,ka puisim agresīvus uzplūdus izraisa negatīvas emocijas ir skaidrs,kaut vai pēdējā reizē,izskatās,ka bijis konflikts mājās,jo pilnā rīklē kliedza,ka nositīs Opi un Omu,to dzirdējuši tajā dienā daudzi.Un protams,ja Oma slikti izteicās par dēla sievu,puisis savā prātiņā viņu uztvēra kā savas dzīves nelaimes cēloni un,iespējams,sekoja agresivitāte.Vispār šajā situācijā visi ir laimīgi,ja viņš nav klāt,garīgi slims mazdēls klaiņo pa ciemu caurām dienām,galvenais,ka miers mājās,dēlam ar māti problēmas,aiziet, dēlu atstāj.
 • Zinu šo situāciju!

  Zinu šo situāciju!

  Kā jau minēju iepriekš,Matīss 2 reizes jau bija uzbrucis jaunajai sievai,omes iespaidots. Jo ome viņam stāsta sliktu par visiem,nedod zāles,kā psihiatrs liek un viņš paliek agresīvs. Tu varētu padzīvot vienā mazā istabā kopā ar tādu agresīvu cilvēku? Uz pašvaldības drausmīgajiem dzīvokļiem, pāris gadu rindā jāstāv.
 • to- Zinu situāciju!

  to- Zinu situāciju!

  O.k. dēla ģimenei bija grūti saprasties ar māti,bet izvācoties no dzīvokļa,kāpēc mazdēls palika pie vecmāmiņas,bet netika ņemts līdzi? Varēja tak iet prasīt pašvaldībai dzīvokli,jo tomēr ar garīgi slimu bērnu nevar dzīvot uz ielas.Tāpat nav skaidrs,kāpēc vecmāmiņa pārmet dēlam,ka nomaksājusi kredītu,ja tas bijis viņas dzīvoklis? Šajā situācijā domājams pati vecmāmiņa,iespējams,arī nav bez vainas,ka viss ir tā kā ir,ka nav saskaņas ar dēlu.
 • Zinu šo situāciju!

  Zinu šo situāciju!

  Aizmirsu piebilst,ka izvācās ,jo ome pēc visiem apmelojumiem ko bija veltījusi jaunai sievai,izdzina viņus no tā dzīvokļa. Un pat paprasīja atpakaļ kafijas aparātu, ko dēlam pati bija uzdāvinājusi...
 • Zinu šo situāciju!

  Zinu šo situāciju!

  Viņi taču dzīvoja kopā Priedainē(Matīss,tēvs un tēva jaunā sieva),omas dzīvoklī,bet oma jau nevar pārraut nabassaiti starp sevi un dēlu,līda iekšā attiecībās ar jauno sievu,apsaukājās,apmeloja,kā rezultātā viņi izvācās no tā dzīvokļa un aizgāja uz mazāku dzīvokli dzīvot. Oma Līgo svētkos pagājušo gadu,aizveda Matīsu uz tēva jauno dzīvesvietu un lika zem loga stāvēt un kliegt tēva vārdu un uzvārdu,tā viņš tur kādu laiku stāvēja un kliedza ko ome lika. Tēvs jā,varbūt tā nedod naudu,bet viņš telefonu apmaksā viņam,datoru labot ved kad vajag un tādas lietas. Jā,tas nav daudz,bet nav arī tā,kā ome stāsta. Tad kad Matīsa māte aizgāja no ģimenes,tēvs aizbrauca uz Rīgu strādāt,bet brīvdienās bija mājās un visas brīvdienas ar Matīsu pavadīja,bet ome pasniedz tā,itkā aizbrauca un viss,pazuda.
 • Vija
 • migla

  migla

  Savā ziņā var saprast dēlu,ja dzīvo īrētā dzīvoklī, ar Matīsu tur dzīvot būtu neiespējami,jo viņš dzīvojot pie vecmāmiņas, ir pieradis laikam viens pats klaiņot.Tāpat viņa nenormālo kliegšanu kaimiņi ilgi nepaciestu un neviens vairs dzīvokli neizīrētu.Un ja tēvam ir ģimene,tātad jāstrādā,tad puisis būtu jāievieto iestādē,kur uzturas cilvēki ar garīgiem traucējumiem.Daži te piemin,ka vecmāmiņai jāpiedzen alimenti no abiem vecākiem,kādi alimenti,ja puisim jau ir 21. gads!
  • Aldis

   Aldis

   Tevi migla vajadzētu ieveitot iestādē! Aiztiek nabaga cilvēku!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!