Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

34 komentāri

Centrāltirgus strādnieki nevēlas maksāt par tualešu izmantošanu, arī nevēlas mērot tālo ceļu līdz bezmaksas tualetei, tāpēc paši radījuši alternatīvu. Tirgus teritorijā izveidots spainis, kurā darbinieki nokārto dabiskās vajadzības, vēlāk tā saturs tiek izliets atkritumu konteineros.

Rīgas Centrāltirgus pārdevējs, kas saprotamu iemeslu dēļ vēlējās palikt anonīms, stāsta par antisanitāriem apstākļiem darba vidē. Tirgus teritorijā pieejamas tikai maksas tualetes, to apstiprina arī citi pārdevēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Visa tā sistēma ir tāda pretīga. Tur ir veči, kuriem par darbu iedod piecus eiro dienā, lai viņš vēl aizietu uz tualeti, jāmaksā, tur 20 centi, citur 25 centi.”

Saprotams, ja, kā ziņo avots – strādnieki saņem piecus eiro dienā, katram tualetes apmeklējumam tērēt kaut 20 centus ir pārāk sālīti, tāpēc turpat teritorijā izveidota alternatīva – spainis.

Bez Tabu izdodas pieķert strādnieku, kurš gaišā dienas laikā nokārto savas dabiskās vajadzības spainī, un pēc tam tā saturu izlej atkritumu konteineros. Vīrietis akcentē, – spaini, kad tas līdz malām pilns, paši iztukšojot, tāpēc neko sliktu nedarot. Lieki piebilst, ka jūtama spēcīga urīna smaka un turpat blakus atrodas noliktavas.

Cits vīrietis piedāvā parādīt, kur nokārtojas, tā teikt, “pa lielam”, par laimi, viņš nenorāda uz vēl lielāku spaini, bet gan bezmaksas tualeti, kas atrodas ārpus teritorijas, ielas otrā pusē. Taču, lai “pačurātu”, tika tālu neviens iet nevēlas, jo esot arī jāstrādā.

Centrāltirgus pārstāvji situāciju sauc par huligānismu, un ir aicinājuši apsardzes darbiniekus pievērst pastiprinātu uzmanību konkrētajai vietai. Taču tie neesot Centrāltirgus darbinieki, un nomniekiem esot iespējams nodrošināt tualetes saviem strādniekiem.

“Saskaņā ar spēkā esošiem darba attiecības reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem darba devēja pienākums ir nodrošināt atbilstošus darba apstākļus, t. sk., labierīcības, aicinām pieprasīt šo prasību ievērošanu, pretējā gadījumā vērsīšoties ar sūdzību Valsts darba inspekcijā,” norāda AS “Rīgas Centrāltirgus” pārstāvis Ivars Jakovels!

PVD norāda uz pašu strādnieku neapzinīgumu, jo Centrāltirgus labierīcības esot nodrošinājis pietiekamā daudzumā. Situācija, protams, esot pilnīgi antisanitāra un noteikumiem neatbilstoša, un var ietekmēt arī pircēju veselību.

Ina Šubina
PVD Rīgas pilsētas pārvaldes vadītāja

Netīras rokas, urīns, tas viss ir baktēriju perēklis. Ja kaut kas nokļūst uz pārtikas produktiem, noteikti mikrobi, arī tie, kas izraisa zarnu infekcijas slimības, var vairoties un ietekmēt cilvēkus, īpaši, ja ēdam kaut ko, nemazgājot vai termiski neapstrādājot.

Tirgus administrācijai būtu vairāk jāpiestrādā, jo atrodas tur ikdienā. Savu teritoriju, paviljonus vajadzētu vairāk apstaigāt, apskatīties, kas tur notiek.

TOP komentāri

 • Inga Leimane
  +7 +7 0

  Inga Leimane

  Ņu tos spainīšus jau pa visu Rīgu varētu izvietot,lai cilvēkiem nav jāiet pagalmos čurāt,jo reāli nav jau to WC tik daudz 😕
 • Jānis Leimanis
  +3 +3 0

  Jānis Leimanis

  ja kas, arī Rīgas SAO, autobusu šoferiem nav pieejamas bezmaksas tualetes... nav jau saeima ..
 • Ginc Goncha
  +2 +2 0

  Ginc Goncha

  Diez kā viņi ir vienojušies, kurš un kad būs atbildīgais par pilnā TRAUKA izmēšanu 😂Kā jau tirgū, jaunpienācējiem sevi jāpierāda 😂 Lai labi mižās....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl