Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Imants marta nogalē savā pastkastītē saņēma vēstuli no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, kas adresēta bijušās sievas mātes brālim. Vēstulē minēts, ka kungs reģistrēts pašvaldību vēlēšanām un 3. jūnijā jādodas pildīt pilsoņa pienākumu. Mulsinošākais šajā situācija ir fakts, ka vēstules adresāts mūžībā devies jau pirms 8 gadiem un Latvijā ilgstoši nav uzturējies.

Nelaiķis Ojārs Otrā pasaules kara laikā nonāca Vācijā, pēc tam pārcēlās uz dzīvi Apvienotajā karalistē, kur nodzīvoja līdz mūža nogalei. Kad Latvija atguva neatkarību, kungs vairākkārt apmeklēja dzimteni un ciemojās pie saviem radiniekiem.

Imants
Saņēmis nelaiķim adresētu vēstuli

Viņš nekad nav dzīvojis šajā adresē, tikai epizodiski ciemojies. Kāpēc 8 gadus pēc nāves viņam atsūta uzaicinājumu uz vēlēšanām?

Lielvārdes luterāņu kapsētā pirms astoņiem gadiem apbedīta urna ar Maijas kundzes onkuļa mirstīgām atliekām, kas pārvērstas no Lielbritānijas. Pēc vīrieša nāves Latvijā rīkotas trīs Saeimas un vienas pašvaldību vēlēšanas. Nelaiķim Ojāram adresētu uzaicinājumu piedalīties vēlēšanās tuvinieki iepriekš nav saņēmuši.

Pēdējo astoņu gadu laikā Latvijā rīkotas trīs Saeimas un vienas pašvaldību vēlēšanas. Tuvinieki ir neizpratnē, kādēļ tieši šobrīd šāds paziņojums izsūtīts, neņemot vērā faktu, ka kunga pastāvīgā dzīvesvieta pēc Otrā pasaules kara bija Lielbritānijā un pēdējie 8 gadi aizvadīti citā saulē.

Santa Jonāte
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve

Mēs neesam saņēmuši informāciju, ka vīrietis ir miris, līdz ar to šīs personas statuss iedzīvotāju reģistrā ir aktīvs, tādēļ paziņojums izsūtīts. Līdz ar 2016. gada 1. jūliju tām personām, kurām nebija deklarētā adrese, bet, kuri mutiski norādījuši dzīvesvietas adresi, tā kļuva par deklarēto adresi. Tas ir izskaidrojums, kādēļ pirms iepriekšējām vēlēšanām šāds paziņojums nav saņemts.

 

 

Centrālajā vēlēšanu komisijā mierina, ka saņemtais paziņojums nedod tiesības piedalīties vēlēšanās, tam ir tikai informatīvs raksturs. Lai anulētu ziņas iedzīvotāju reģistrā, ar miršanas apliecību jādodas uz tuvāko Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes filiāli.

Foto

TOP komentāri

 • Krista
  +1 +1 0

  Krista

  Ir jaiet veleet lai nebutu tas pats kas bija. Visi slāvi sabalsos par Usakovu atkal
 • nu ja
  0 0 0

  nu ja

  Balso par ko gribi, bet vēlēt ir jāiet, citādi tādi "jāņi" lai vēlāk nevienam ievēlētajam neko nepārmet! Vēlēšanās nepiedalījies, tad sēdi klusu un nerunā, esi tukša vieta!
 • jānis
  0 0 0

  jānis

  Ja kāds domā ja no vēlēšanām kautkas atkarīgs,ātri jāgriežas pie psihiatra uz pārbaudi.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl