”Caurums aizaugs!” Skaistumkopšanas salonā sacaurumo 12 un 13 gadus vecas meitenes

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

193 komentāri

Rīgas centrā esošais skaistumkopšanas salons ir labi zināms 6. un 7. klases skolēniem, kuri, nesaskaņojot ar saviem vecākiem, salonā caurdur savu mēli.

Nākamajā dienā pēc savas dzimšanas dienas uz salonu devās arī Sanitas nu jau 13 gadus vecā meita. Par pīrsinga duršanu ģimenē diskutēts iepriekš, taču mamma akceptu nav devusi. Meitene savu mammu nepaklausīja un uz salonu devās kopā ar savu 12 gadus veco draudzeni. Abas meitenes pavisam vienkārši tika pie mēles pīrsinga, kaut likumdošana aizliedz skaistumkopšanas salonos veikt šādu procedūru, ja nav saņemta nepilngadīgā klienta vecāka atļauja.

Meitenes māte Sanita ir neizpratnē par skaistumkopšanas salona darbinieču vienaldzīgo attieksmi, caurdurot mēles 12 un 13 gadus vecām meitenēm. ”Pat analīzes slimnīcā nevar nodot bez vecāku piekrišanas. Pīrsinga izduršana tomēr ir medicīniska manipulācija,” atklāta ir pusaudzes mamma.

Izrādās, – doties uz konkrēto salonu pamudināja draudzenes, kurām arī tajā izdūra pīrsingus. Pusaudžu starpā paklīdušas runas par salonu pilsētas centrā, kur nepilngadīgajiem neprasa uzrādīt dokumentus. ”Bez Tabu” salonā ierodas nepieteiktā vizītē un telpās sastop sievieti, kura sevi iepazīstina kā iestādes īpašnieci. Izrādās, ka tieši viņa ir tā, kura nodarbojas ar pīrsingu duršanu pusaudžiem.

Raidījuma ”Bez Tabu” vizītes laikā salona telpās atrodas divas jaunietes, kuras vēlas izdurt pīrsingu. Salona īpašniece demonstratīvi liek uzrādīt personu apliecinošus dokumentus, kaut noprotams, ka tas tiek darīts tikai tādēļ, ka telpās atrodas ”Bez Tabu” filmēšanas komanda.

Īpašniece atceras meitenes, kurām izdūra pīrsingus mēlē, īpaši tādēļ, ka salonā ar pretenzijām vērsusies arī viena no mammām.

Marina Morozova
Salona īpašniece

”Nāciet uz salonu, līdzi ņemot pases. Bez pasēm netiks sniegti pakalpojumi. Mani apmānīja, pārģērbās par lielām meitenēm. Pases līdzi nebija.”

Kaut rodas iespaids, ka salona īpašniece notikušo neuztver pārāk nopietni, viņa apsola, ka turpmāk tiks pārbaudīti klientu dokumenti. Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vecākā speciāliste Ilona Drišļuka norāda, ka skaistumkopšanas salonu darbiniekiem jāpārliecinās par klienta pilngadību. ”Līdz 18 gadu vecumam nepieciešams saņemt vismaz viena vecāka atļauju pīrsinga duršanai. Ja ir šaubas par personas pilngadību, salona darbiniekiem jāpārliecinās par klienta vecumu.”

13 gadīgās meitenes mamma norāda, ka par pakalpojumu meita nesaņēma arī čeku. Tas apgrūtina Veselības inspekcijas iespējamo pārbaudi, jo trūkst būtiska pierādījuma.

Foto

193 komentāri