Carnikavas novada domes deputāts uzsāk kautiņu, pretiniekam pārsit uzaci un uzskata, ka rīkojies vīrišķīgi

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

17 komentāri

Asinsizliešana notika Carnikavas strītbola un florbola 3×3 turnīrā, kad uz laukuma pēkšņi izskrien domes deputāts Jānis Leja, kurš ar vienu sitienu florbola spēlētājam pārsit uzaci. Mediķiem to nākas šūt, cietušais tiek nogādāts Gaiļezera slimnīcā Rīgā.

Pēc notikušā incidenta dažādās sociālajās vietnēs parādās dažādas versijas par to, kamdēļ konflikts notiek. Vieni piesauc deputāta ātro dabu, citi deķīti velk uz politisko pusi. “Bez Tabu” izdodas sazināties ar puisi, kurš pasākuma laikā bijis klāt un konfliktu redzējis no sākuma līdz beigām. Florbola turnīrā piedalījās trīs komandas. Divas pieaugušo, viena bērnu, kurā spēlē arī Jāņa Lejas dēli. Kā atstāsta liecinieks Jānis, spēle starp pieaugušajiem un jauniešiem nav bijusi tā korektākā.

Jānis
liecinieks

“Es redzēju, ka viens no pieaugušajiem, mēģinot pasargāt bumbiņu, jaunieti, kurš viņam agresīvi gāja virsū, pastūma malā. Tas nebija sitiens, tas bija grūdiens ar zemtekstu, ka jaunietim jāatkāpjas. Es pats desmit gadus esmu spēlējis florbolu, tā ir normāla spēles situācija.”

Tālāk seko negaidītais. Laukumā parādās domes deputāts, kurš no sākuma esot mēģinājis iesists savam kolēģim, arī domes deputātam Gatim Miglānam, nav trāpījis, sitiens trāpa sportistam. Gala rezultātā pārsista acs, četras šuves, smadzeņu satricinājums.

Gatis Lūsis
cietušais

“Es vēl saprastu, ja būtu par ko sist, bet nebija iemesla. Pēc šī visa Jāņa Lejas jaunākais dēls pret Gata Miglāna muguru salauza nūju. Viņš, nevis kāds no mums pieaugušajiem.”

Otrs konfliktā iesaistītais deputāts, Miglāns, ar “Bez Tabu” tikties nevēlas. Raidījuma redzeslokā viņš jau ir bijis saistībā ar nelikumīgu koku izciršanu Carnikavā, kuru veica viņa tēvs. Carnikavas novada domes sēžu video redzams, ka Lejam ar Miglānu vismaz pēdējā domes sēdē izceļas pamatīga un skaļa vārdu apmaiņa. Leja kolēģa rīcību nosauc par ”mīzēju gājienu”. Tiekoties ar “Bez Tabu” Carnikavas deputāts Jānis Leja skaidro, ka savu rīcību uzskata par vīrišķīgu un to nenožēlo.

Jānis Leja
Carnikavas deputāts

“Es, pirmām kārtām, esmu tēvs, tad vīrs, tad vīrietis un tikai tad deputāts. Es aizstāvēju savu dēlu no piekaušanas. Ikviens vīrietis tā darītu, ja redzētu, ka viņa atvasi kāds, kaut vai sporta spēles laukumā, grasās piekaut. Tā bija mērķtiecīga piekaušana.”

Lietas apstākļus nu noskaidros policija, jo abas puses uzrakstījušas iesniegumus. Ir zināms, ka deputāta rīcību vērtēs gan Carnikavas novada domē, gan viņa pārstāvētās partijas Revīzijas komisija, kura partijā atbild arī par ētikas jautājumu izskatīšanu.

Foto

17 komentāri