Carnikavas dome atjauno PSRS blokus un cer pievilināt tūristus

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Betona bloki uzstādīti Carnikavas novada Mežgarciemā. Noprotams, ka bloki turp pārvesti pavisam nesen, ap tiem izveidots trotuārs, ierīkots apgaismojums un uzstādīti soliņi.

Betona bloku uzstādīšanu meža ielokā organizējusi Carnikavas novada dome, kas ieguldījusi lielus līdzekļus, lai apkārtnē izveidotu uzņēmējdarbības parku. Izrādās, – šie bloki turpat mežā bijuši atrodami gadiem ilgi.

Pašvaldības pārstāvis Vilis Zinkevičs raidījumam “Bez Tabu” atklāj, ko 21 betona bloka atjaunošana un uzstādīšana izmaksājusi 29 000 eiro.

Vilis Zinkevičs
Carnikavas novada domes pārstāvis

Varu paust savu personisko viedokli. Uzskatu, ka savas zemes vēsture jāzina, lai arī kāda tā būtu. Jāatceras, kā ir bijis, lai, iespējams, to nekad arī nepieļautu. Veicot uzņēmējdarbības un inovācijas parka izbūvi, esam šos blokus atjaunojuši un uzstādījuši vienā vietā. Šie bloki teritorijā bija palikuši kopš PSRS laikiem, šeit atradās armijas pretgaisa mācību daļa.

Vidzemes tūrisma asociācijas vadītājs šos blokus pirmo reizi ieraudzījis pirms deviņiem gadiem, un jau tad radās ideja par to saglabāšanu, lai varētu piesaistīt tūristus.

Raitis Sijāts
Vidzemes tūrisma asociācijas vadītājs

Tā lielākā problēma ir tā, ka mums nav informācijas par to, kas šeit ir bijis. Šobrīd izskatās, ka arī no Krievijas puses to nebūs iespējams iegūt, tādēļ zināmi vien nostāsti, kā šeit bijis. Pieredze liecina, ka tūristiem interesē šāda tipa objekti. Viņi šurp brauca arī līdz šim, taču šeit bija slikts piebraucamais ceļš, bloki mētājās mežā, tagad šeit viss ir mainījies.

Sijāts norāda, ka gar betona blokiem ved arī oficiāls Eiropas Savienības velomaršruts. Organizācija ”Lauku ceļotājs” Latvijā un Igaunijā īsteno projektu ”Militārais mantojums”, kā uzdevums ir tūristiem piedāvāt apceļot dažādus militārus objektus. Pirms 10 gadiem īstenots projekts ļāvis pārliecināties, ka tūristu interese par šādiem objektiem ir milzīga.

Paredzēts, ka netālu no betona blokiem tiks izveidots arī skatu tornis.