“”Čakarē” nevietā, bet nopietnas problēmas nerisina!” Valodas centrs terorizē uzņēmēju Daugavpilī

Valsts valodas centrs (VVC) soda viesnīcas īpašnieku par pie ēkas fasādes izvietota uzraksta “hotel” lietošanu, kaut viesnīcas reklamēšanai tiek izmantots arī latviešu valodā iztulkots vārds. Iestādes īpašnieks uzskata, ka valodas sargi nodarbojas ar darba imitāciju, nekonstatējot nopietnus Valsts valodas likuma pārkāpumus.

Atpakaļ uz rakstu

13 komentāri

 • Artūrs Čipats

  Artūrs Čipats

  Artūrs Čipats tads smaidigs 30 gadu puisis labak pastastitu ka vins “”Čakarē” citus cilvekus, to neviens neredz.Kur ir VID ? Vins ka generauznemejs nosledz ligumus ar apaksuznemumem par jumta seguma mainas, kad jau lielaka dala jau padarita, partrauc ligumu ar apaksuzniemumu it ka nekvalificets darbs, cilveki zaude darbu, un vel visi parada palikusi
 • Ivars
 • Anita

  Anita

  Nu es ieteiktu pārbaudīt Daugavpils Bingo zāli. Neviena vārda latviski- nē monitoros, nē vadītājā! Pilnīgi viss notiek krievu valodā. Plus- nepārtraukti visi smēķē.
 • Stulbums

  Stulbums

  Kautkas unikāls. Sanāk tā! Latvieti Daugavpilī par valsts valodas likuma "pārkāpumu" soda. Un mēs brīnamies, kāpēc mūsu pašu tautiešu mūk prom. Civilizētās valstīs, jaunam uzņēmējam, valsts iestādes painteresējas kā palīdzēt, nevis kā norakt gribēšanu šinī valstī ko attīstīt.
 • Henrihs

  Henrihs

  Man pamatskolā Latgalē 70. gados latviešu valodas skolotāja iemācīja, ka tekstus var tikai "pārtulkot", bet "iztulkot" var tikai sapņus.
 • wc
 • Baiba Kurmis

  Baiba Kurmis

  Par VVC es jau sen Bez Tabu sūdzējos. Bet torreiz mans stāsts laikam neuzrunāja. Esmu ar visām 4 par to lai VVC tiktu stipri sapurināts.
  Īsti viņu dzīves jēgu vel neesmu sapratusi, it sevišķi, kad manu 6 mēnešus veco dēliņu lika pārsaukt citādi, jo neesot Latviski pareizi. Tas nekas, ka bērnam dots sens Latviešu vārds
  Hoteli saturies un nepadodies tiem sprukstiņiem
 • Edgars Čaplinskis

  Edgars Čaplinskis

  jā es piekrītu komentētāju viedoklim
  un man patika arī ka Kīnoteātris var eksiostēt un tikai nomaksāt sodu un viņam neaptur darbību
  jā es piemēram saprotu krievu valodu bet ne visi saprot krieviski jo tā nav valsts valoda un varbūt negrib kino skatīties ne originālā
  tas ir smieklīgi kaut kādai autoostai vgai Kārsavas pilsētai piekasās kur pēc būtības nav pārkāps likums jo ir arī valsts valodā uzraksti
  un kā teica ja nebūtu valsts valodas centru informējuši par hoteli tad neietu pārbaudīt un uzlikt sodu
 • SO.

  SO.

  Valsts valodas aizstāvji varētu savest beidzot kārtībā valsts lielāko vizitkarti-galvaspilsētu-tur uz katra stūra dažāda līmeņa krogi ar mistiskiem nosaukumiem, kuriem latviešu valodai atbilst tikai latīņu burti, kaut vai bēdīgi slavenais korupcijas simbols Gan Bei, un tādu ir daudz.
 • vai,vai

  vai,vai

  Visa Rīga ar bezjēdzīgiem uzrakstiem uz ēkām,to neviens neredz.Kur ir valodas ceentrs?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!