Būvnieki “aizmirsa”, ka skolā ir bērni? Ogres 1. vidusskolā evakuē vienu korpusu!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Vecāki ceļ trauksmi par situāciju Ogres 1. vidusskolā, kur jau ilgāku laiku notiekot remontdarbi, paralēli arī mācību stundas. Vecāki ziņo, ka mācību klašu telpas nav plašas un katrā zināšanas apgūst vairāk nekā divdesmit bērnu. “Mazajās klasēs sadzīti 23 bērni, ventilācijas nekādas, loģiski, ka nav, ko elpot,” tā kāda skolēna mamma, kura vēlas palikt anonīma.

Skolotājas pavadībā bērni regulāri tiekot vesti uz skolas stadionu, lai paelpotu svaigu gaisu. Vecāki ziņo, ka vairākiem skolēniem 24. aprīlī kļuvis slikti, tāpēc nogādāti skolas medpunktā. Bērni jau stundas sākumā esot teikuši, ka smird, bet skolotāja esot turpinājusi darbu, jo gaidījusi ziņu no administrācijas.

Kādā citā reizē, kad bērni sūdzējušies par grūtībām elpot, skolotāja visiem ieteikusi pastāvēt pie atvērtā loga skolas gaitenī. Vizuālās mākslas stundas vietā skolotāja aicinājusi bērnus doties zīmēt ārā. Vecākus gan šāds risinājums neapmierina, un viņi uzdod jautājumu, kas notiktu, ja ārā būtu auksts un lietains laiks?

24. aprīļa pēcpusdienā, kad Ogrē ieradās raidījums “Bez Tabu”, Ogres 1. vidusskolas pagalmā strādāja vairāki celtnieki, mācību stundas bija beiguši arī skolēni no dažāda vecuma klašu grupām. Daudzi par evakuāciju pat nebija dzirdējuši, bet lielākā daļa apstiprināja, ka remontdarbu izraisītās smakas šad un tad ir jūtamas.

“Bez Tabu” saruna ar skolas audzēknēm

– Smird pēc krāsas.

– Tur bija krāsa, bet mēs nezinām, kas tur īsti notika.

– Jums liek iziet ārā?

– Mums neatļāva vienkārši atrasties tajā korpusā. Nenotika krievu valoda, un mums vajadzēja iet ārā.

“Bez Tabu” saruna ar skolas darbinieci

– Pašiem skolotājiem nav grūti strādāt?

– Nu šodien bērni ārā gāja, nevarēja vadīt stundas. Zvanīja vecākiem, deva ziņas, lai bērniem nāk pakaļ.

 

“Bez Tabu” ierašanās brīdī Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs nebija uz vietas, kamēr skolas lietvede skaidroja notikuma apstākļus, “Bez Tabu” satika skolas medmāsu, kura apstiprināja, ka slikti kļuvis diviem skolēniem, taču bez vadības klātbūtnes situāciju nekomentēja.

Ogres 1. vidusskolas direktors izrādīja korpusu, no kura bērni nosacīti tika evakuēti. Neapdomīgi esot rīkojušies celtnieki, kuri apmēram plkst. 10.00 izmantojuši ķīmisku līdzekli, kas iekļuvis skolas ventilācijā un nonācis mācību telpās.

Igors Grigorjevs
Ogres 1. vidusskolas direktors

“Krāsas smaka nav patīkama un laba veselībai, lai bērnus no tās pasargātu, mēs evakuējām vienu skolas korpusu, mācības turpinājās citās telpās vai ārpus telpām.”

Pirmo ziņu vecākiem devuši klašu audzinātāji, taču direktors nevarēja atbildēt, vai tā rīkojušies visi atbildīgie. Pēcpusdienā e-klases sistēmā informāciju no direktora saņēmušas visu skolēnu ģimenes. Vairāku bērnu vecāki lūguši noskaidrot konkrēto līdzekli, kas arī izdarīts.

Informācija par notikušo saņemta arī Ogres domē, izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis norādīja, ka remontdarbi ir saskaņoti, šoreiz būvnieks pārkāpis darbu izpildes plānu, jo tos atļauts veikt pēc 15.00, kad konkrētajā korpusā mācības ir beigušās.

“Būvuzraudzībai būs daudz nopietnāk jāpievērš uzmanība tieši šādām lietām, jo acīmredzot kaut kāda nolaidība ir bijusi gan no būvuzraudzības, gan būvnieka,” secināja Pēteris Špakovskis.

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājās arī būvniecības kompānijas ”RERE Meistari” komanda, kuras pārstāvji skaidroja, ka darbi tika veikti 3. korpusā saskaņā ar darbu grafiku un saskaņoto darba veikšanas projektu. Cokola gruntēšanas darbus bija paredzēts veikt ar saskaņoto materiālu ULTIPRO M-AQUA, kas ir bitumena mastika uz ūdens bāzes.

Plkst. 9.30 tika pārbaudīti minētie darbi un konstatēts, ka kļūdas dēļ gruntēšanas darbos nav izmantots saskaņotais materiāls, bet cits materiāls ULTIPRO G-AQUA, kurš arī ir bitumena mastika, bet tai klāt pievienotas vēl citas vielas, kas atkarībā no cilvēka individuālā jutīguma var izraisīt galvassāpes, kairināt ādu, izraisīt miegainību vai reiboņus.

Nekavējoties tika pārtraukti būvdarbi. Ņemot vērā, ka smaka no izmantotā materiāla bija nokļuvusi skolas ventilācijas sistēmā, skolēni no telpām tika evakuēti, izvesti ārā svaigā gaisā. Lai smaka neturpinātu izplatīties, ar materiālu apstrādātā cokola zona tika aizbērta, telpas tika izvēdinātas.

Foto

TOP komentāri

  • Renārs
    0 0 0

    Renārs

    Kāpēc nevar remontu ieplānot vasarā, kad bērniem ir brīvlaiks. 3 mēnešu laikā tak var paspēt uztaisīt remontu.
  • Agnese Auziņa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl