Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Lieldienās septiņu cilvēku ģimene, tostarp divi mazi bērni, Bukultos palika bez mājas, ko paši būvējuši. Vispirms aizdedzies pie mājas esošais šķūnītis un piecu minūšu laikā uguns bez žēlastības jau postījusi arī dzīvojamo māju, kurā atradusies gandrīz visa ģimene.

Šī traģiskā stāsta kontekstā raidījums Bez Tabu saņēma Bukultu iedzīvotāja Pētera vēstuli, kurā viņš pauž šaubas par vairāk kā par pusmiljonu jeb 600 tūkstošiem eiro izbūvēto ūdensapgādes tīklu sistēmas efektivitāti:

 

Pirms diviem gadiem par milzīgu naudu izbūvēta ūdensapgāde Bukultos. (Konkursā, kā vienmēr, uzvarēja Garkalnes novada domes priekšsēdētāju atbalstošās firmas.) Rezultātā, dzēšot ugunsgrēku, visos Bukultos nebija ūdens un, ja būtu vējš, tas aizpūstu liesmas uz kaimiņu māju un, tad nepietiktu ūdens, lai nodzēstu otro māju.

Ierodoties Bukultos, Bez Tabu filmēšanas grupa secina, ka no lielās divstāvu mājas pēc ugunsnelaimes pāri palikušas vien ārsienas, taču ģimene ir apņēmības pilna tajā atgriezties un kopā ar kaimiņiem jau veic atjaunošanas darbus. Uzzinot par ģimenes bēdām, apkārtējo atbalsts bijis tik liels, ka nodegušās mājas saimnieki bez aizkustinājuma asarām pat nespēj izteikt vārdos. Jūtas visiem ļoti pateicīgi.

Vietējie iedzīvotāji apliecina, ka pēc ugunsnelaimes dzēšanas darbus veikšanas, ciemā tiešām aptrūkusies ūdens padeve, taču SIA “Garkalnes ūdens” valdes priekšsēdētājs Gundars Krievs taisnojas, ka tas noticis ne jau ūdens sistēmas nepilnību dēļ.

Pie rezervuāra esot pievienoti 19 hidranti, nu kuriem, vajadzības gadījumā, ņem ūdeni ugunsdzēsēji. Stundas laikā glābēji ūdeni esot patērējuši tik daudz, ka tas aptrūcis, bet drīz vien ūdens padeve atjaunota. Ugunsdzēsēju darbu tas gan neesot traucējis. To apstiprina arī paši glābēji, jo, tad ūdeni ņēmuši no citas tuvākās vietas.

Vietējie iedzīvotāji ir pateicīgi gābējiem, taču pārmet, ka pirmā mašīna ieradusies bez ūdens, bet, kad šlūtenes pievienotas hidrantiem, ūdens no tām straumēm vien plūdis zemē. Glābēji gan tam nepiekrīt, apgalvojot, ka mašīnas tvertnē ūdens bijis un neesot apstiprinājuma, kas tas plūdināts nelietderīgi zemē, tāpat nepiekrīt ciema iedzīvotāju sacītajam, ka notikuma vietā ieradušies vien pusstundu pēc izsaukuma saņemšanas.

Apgalvo, bijuši klāt jau pēc desmit minūtēm. Tas esot reģistrēts visos dokumentos. Ciema iedzīvotāji tam gan negrib piekrist un uzskata, ja glābēji būtu ieradušies un sākuši darbu ātrāk, būtu iespējams saglābt vairāk.

Runājot par ieprikumu, Garkalnes ūdens saimnieks taisnojas, ka centralizētās ūdensapgādes sistēmas iepirkuma rezultātus nekādi nav varējuši ietekmēt vai veicināt, ka uzvar domes priekšsēdētājam pietuvināti uzņēmumi. Iepirkumu uzraudzījušas vairākas atbildīgās un kontrolējošas institūcijas. Konkursā uzvarējis lētākais piedāvājums, taču nespēj garantēt, ka līdzīga situācija (dzēšot ugunsgrēku, ūdens rezervuārs būs tukšs un ciema iedzīvotāji paliks bez ūdens) neatkārtosies.

Foto

TOP komentāri

 • Piečakarēts
  +2 +2 0

  Piečakarēts

  Gribeju noskatīties sižetu par uguns nelaimi Bukultos. Pacietīgi noskatijos reklāmu bet sižets tā arī neparādijās! Šādi tv3 čakarē auditoriju par labu reklāmdevējam un atstrādā paņemto naudu. Kā tad tā!!!!
 • Jautājumi
  0 0 0

  Jautājumi

  1. Pēc šī Bez tabu raidījuma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) vajadzētu veikt pārbaudi un ierosināt disciplinārlietu par VUGD darbinieku paviršu dienesta pienākumu veikšanu. Vai tas tika izdarīts? Vai noskaidrota VUGD darbinieku vaina?
  Iedzīvotājiem ir tiesības prasīt atlīdzināt zaudējumus no VUGD. Vai to darīs?
  Cerams, ka Bez tabu to noskaidros un informēs skatītājus.
 • Glabejs
  0 0 0

  Glabejs

  Lai kads vietejais gudrinieks paskatas ,kada laika spridi padodot no auto udeni ,udens izbeidzas.Nepaspesi pat 2 reizes nopirsties.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl