Bravūrīgs muižkungs grauj uzskatu pat latgaliešu plašo sirdi un neielaiž apmeklētājus muižas teritorijā!

19 komentāri
Bravūrīgs muižkungs grauj uzskatu pat latgaliešu plašo sirdi un neielaiž apmeklētājus muižas teritorijā!
Foto: Ekrānuzņēmums

“Es nenāku tavā mājā, tu – nenāc manējā!” šādu “viesmīlību” piedzīvojis raidījuma Bez Tabu skatītājs, vēloties apmeklēt oficiālu tūrisma objektu Latgalē.

Jānis ar ģimeni neplānoti piestājis pie Arendoles muižas Vārkavas novadā. Turp viņus aizvedusi ceļa malā izvietota norāde uz tūrisma objektu, tomēr muižas saimnieka nelaipnā uzvedība liek apšaubīt latgaliešu izslavēto viesmīlību. “Es tavās mājās nestaigāju, tu – nestaigā manējā!” – šādiem vārdiem muižas īpašnieks Arvīds Turlajs aizdzinis ģimeni virzienā, no kura nākuši.

Foto

Arī raidījuma Bez Tabu komanda, uzdodoties par tūristiem, neīsteno vēlmi skatīt savām acīm muižu no iekšienes. Ieeju teritorijā aizšķērso atkritumu konteiners un aizbultēti vārti. Nav norādīts nedz saimnieka tālruņa numurs, nedz informācija par darba laiku. Vien pēc ilgstošas un skaļas saukšanas Arendoles muižkungs A. Turlajs pagodina ar klātbūtni, bet vēlme apmeklēt kultūrvēsturisko objektu neīstenojas, jo pār muižas slieksni drīkstot kāpt vien grupas, kas sastāv no 10 cilvēkiem. Turklāt vizīte esot jāpiesaka mēnesi iepriekš.

Pie sasistas siles palikušais Jānis nesaprot, kāpēc ceļa malā izvietota, viņaprāt, maldinošā norāde, kas neplānoti viņus aizvilinājusi līdz muižai.

“Jutos šokēts, aizvainots, īstenībā. Ļoti žēl, bet pašreiz un turpmāk pat īsti nevēlētos tur atgriezties!” sašutis ir apmānītais atpūtnieks.

Starp citu, Arendoles muižas saimnieks regulāri saņem no Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansējumu muižas renovācijai, līdz ar to uzņemas vairākus pienākumus, tostarp nodrošināt pieejamību vēsturiskajai celtnei.

“Šis tūrisma objekts ir pieejams pie noteiktiem apstākļiem. Tas var patikt un nepatikt. Es domāju, ka viss ir normāli. Nereti gadās braukt garām skaistām baznīcām, kurām arī esam apmaksājuši remontus, altāru restaurācijas, bet tās ikdienā ir aizvērtas. Jūs varat piezvanīt un sarunāt vizīti,” Arendoles muižas saimnieku aizstāv Valsts kultūrkapitāla fonda direktors Edgars Vērpe.

Video