Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

69 komentāri

Grūtniece zaudē mazuli, ģimene uzskata, ka tas noticis pēc pārbaudes Rīgas Dzemdību namā. Grūtniecības periods esot ritējis bez sarežģījumiem, un analīzes bijušas labas, nekas neesot liecinājis par to, ka notiks ļaunākais.

37. grūtniecības nedēļā veikta pārbaude, jaunās sievietes māte stāsta, ka tajā brīdī nav zinājusi, kādā veidā šī procedūra veicama. Pēc tam, ielūkojoties internetā, sapratusi, ka daudzas lietas netika ievērotas. Piemēram, sieviete uzreiz palaista mājās, lai gan ārstes pienākums bijis viņu novērot.

Komplikācijas nav radušās arī pēc pārbaudes, un tikai desmit dienas vēlāk, dzemdību nama vecmātes kabinetā, vecmāte nav saklausījusi bērna sirdspukstus. Ģimene nevēlas ticēt, ka mazulis nomiris pēkšņi.

“Brauc uz slimnīcu ar domu, ka dzemdēsi mirušu mazuli. Izsauca dzemdības, un trīs stundu laikā trīs kilogramu smags puisītis dzima.”

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā tiek veiktas ekspertīzes, pirmie rezultāti uzrādījuši, ka mazulis bijis vesels. Ģimene ir piesaistījusi arī juristu.

Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova ir iepazinusies ar visiem dokumentiem, un aprūpe esot veikta atbilstoši valstī noteiktajai kārtībai. Viss veikts adekvātos laikos, apjomā, veikts arī riska izvērtējums un papildu izmeklējumi, kas nebija obligāti.

Šādās situācijās iekšējās pārbaudes tiek veiktas vienmēr, bet, runājot par konkrēto gadījumu, tas vēl nav noticis, jo tiek gaidīti analīžu rezultāti. Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja sīkāk situāciju analizēs, kad būs saņemti rezultāti.

TOP komentāri

 • Džeina Eglīte
  +38 +32 -6

  Džeina Eglīte

  Nu protams, vienmēr jau vainīgas pašas mātes, Arsti jau visu izdarījuši pareizi. Nenoliedzu noteikti ir gadījumi ka mātes vainīgas, bet ne jau vienmēr ka tiek pacelts sižets visai tautai redzot, ārsti strādā ideāli, pašas mates neko kipa nejēdz. Cik var tak uzņematies kādreiz atbildibu
 • Blusa

  Blusa

  Bērna nāve var iestāties no jebkā. Kaut vai neatklātas vairogdziedzera problēmas pašai mammai un vēl 1001 iemesls. Līdzjūtība ģimenei, bet ne vienmēr kāds ir vainīgs.
 • Ajigem Upeniece
  +28 +27 -1

  Ajigem Upeniece

  Tas ir bezgala skumji... bet grūtniecība un dzemdības ir neparedzams un sarežģīts process. Ir lietas, kas vienkārši notiek. Lai kā arī būtu bijis šajā gadījumā, vēlu ģimenei rast mieru tik ļoti skumjajā situācijā :(.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl