Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

19 komentāri

Ikvienam cilvēkam, kurš iegādājies preci tirdzniecības vietā, ir iespēja par to izteikt savas pretenzijas divu gadu laikā. Likumā noteiktā kārtība pēc pretenzijas saņemšanas nosaka, ka komersantam ir jāizskata sūdzība un jāziņo patērētājam tirgotāja lēmums: preci remontēt, mainīt pret darba kārtībā esošu vai gala rezultātā – atmaksāt par preci iztērēto naudu.

Madonietis Mihails rūpīgi gatavojās savas mazmeitiņas 4. dzimšanas dienai! Tāpēc jau divus mēnešus pirms jubilejas iegādājās Madonas veikalā “Maxima” dāvanu – skrejriteni.

Lielā diena bija klāt, un vectēvs kopā ar mazmeitu sāka izpakot dāvanu, taču vienā mirklī meitene pieķērās pie riteņa roktura un iekliedzās, ka viņai sāp. Izrādās, ka rokturis bija sadrupis.

Mihailam jau iepriekš sanācis “iegrābties” Maxima preču sortimenta kvalitātē. Tomēr pats atzīst, ka vienmēr prece ir salabota vai samainīta pret darba kārtībā esošu. Arī šajā gadījumā nevilcinoties ilgi rūpētā dāvana tiek nogādāta veikalā.

Mihails uzrakstīja iesniegumu, un pēc noteiktā laika saņēma atbildi no veikala, ka diemžēl vīrieša pretenzija tiek atteikta, jo ir saņemts ekspertīzes slēdziens. Tajā melns uz balta rakstīts, ka ritenim ir salocīta priekšas rata ass, aplauzti rokturi un redzami bojājumi nesaudzīgas izmantošanas dēļ.

Mihails apgalvo, ka ar riteni iepriekš nav braukts, tas pat neesot bijis izpakots no kastes, tāpēc viņš ir pārliecināts, ka eksperte savos secinājumos ir kļūdījusies.

Bez Tabu komanda dodas pie Madonas ekspertes, lai noskaidrotu, kā tad šī ekspertīze ir veikta, taču sieviete no komentāriem kameras priekšā atsakās un aicina Bez Tabu sazināties ar  SIA “General serviss”, kuri situāciju var komentēt.

Osvalds Kretainis
“General serviss” Tehniskais direktors

Skrejritenis ir ražots Ķīnā – ekspertīze tika veikta, balstoties uz preces vizuālo apskati un novērtējumu.

Šajā gadījumā tas norādīja, ka prece lietota neakurāti. Tas noveda pie rokturu salūšanas.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane skaidro, ja šādās situācijās patērētājam ar komersantu neizdodas vienoties situācijas atrisināšanā, tad ir iespēja vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centra patērētāja strīdu risināšanas komisijā.

Sanita Gertmane
Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve

Strīdu risināšanas komisijā tiek izskatīti abu pušu argumenti, eksperta slēdzieni, pamatojumi un gala rezultātā pieņemts lēmums.

Skrejriteņa epopeja ir noslēgusies veiksmīgi, un mazmeitiņa bauda brīvos mirkļus, braucot ar savu velo. Tiesa, eksperte palikusi pie sava slēdziena, taču Mihails pats aizvedis dzelzs rumaku uz remontu!

TOP komentāri

 • Dzintars Zarins
  +6 +3 -3

  Dzintars Zarins

  Tapēc un ne tikai nav vērts apmeklēt šo bēdīgi slaveno šopu.
 • ...
  +2 +2 0

  ...

  Pēc bildēm tā nau Madonas Maxima,bet nu tas tā.. Tādas lietas labāk pirkt veikalos kuros dod 2 gadi garantiju,pat tad nevari būt droš vai problēmu gadījumā tev viņu samainīs vai atdos iztērēto naudiņu.
 • Madonietis
  +2 +2 0

  Madonietis

  Kāds var parādīt to Maxsimu kuru viņi tur ir iefilmējuši? 😂😂 jo Madonā tādas Maximas nav 😂😂😑 vismaz būtu pareizajā pilsētā noofilmējuši maximu . 😑😑
  Šī žurnālistu darbs ir apkaunojoš, jo ja Tu veido kādu rakstu vismaz iegūsi pareizu matrijālu ko parādīt cilvēkiem!😑

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl