“Bonaparts par 20 eiro!” Nekaunīgi! “Bez Tabu” izgaismo Ventspils taksistu nelegālo masveida rūpalu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

50 komentāri

Ventspilī taksisti ”uzspļauj” likumam – “Bez Tabu” pieķer taksistus tirgojam alkoholu, arī nakts stundās. Atklātais liek secināt, ka tas ir lielākās Ventspils taksometru firmas organizēts rūpals, nevis atsevišķu taksistu piepelnīšanās. Ventspilnieki ziņo, ka alkoholiskos dzērienus taksisti tirgo arī nepilngadīgajiem.

Ventspilniece, kura vēlas palikt anonīma, ziņo:

”Vēlos pasūdzēties, ka Ventspilī taksometru vadītāji nakts stundās tirgo alkoholu, arī nepilngadīgajiem. Vai tas ir normāli? Vai varat veikt testa pirkumu, lai pieķertu pie rokas? Vienas taksistes-tirgotājas numurs ir 27******. Alkohols tiek vadāts līdzi bagāžniekā, jo īpaši nedēļas nogalēs. Daudzi takši tirgo. Paldies! Ceru uz Jūsu palīdzību!”

“Dārgumu lāde”

“Bez Tabu” komanda Ventspilī pēc pulksten 22.00, uzdodoties par dzērienu tīkotājiem, sazinās ar konkrēto taksisti, pasūta alkoholisko dzērienu. Ierodoties, taksiste vaicā, vai vien iegādāsimies grādīgo dzērienu, vai arī brauksim. Žurnālisti izvēlas pavizināties.

Galamērķi taksiste aicina ielūkoties automašīnas bagāžas nodalījumā. Tur apsegta kaste ar alkoholiskajiem dzērieniem. Sortimentā dzirkstošais vīns, degvīns, viskijs un brendijs ”Bonaparts” jeb tautā sauktais ”Bonītis”, ko taksiste tirgo ar krietnu uzcenojumu – 0,7 litru pudele maksā 20 eiro. Žurnālisti iegādājas viskiju par 25 eiro, samaksā arī par braucienu. Jāpiebilst, ka taksometra skaitītājs nebija ieslēgts un čeku šofere neizsniedza.

Atklājot, ka tiek veikts žurnālistikas eksperiments, un informējot, ka pārkāpumi fiksēti slēptajā kamerā, taksiste atsakās atbildēt žurnālistu jautājumiem, vien nosaka: ”Tad laikam mans darbs vējā.”

Vaicāta, vai arī citi taksisti Ventspilī nelegāli tirgo alkoholu, šofere atbild ar pretjautājumu: ”Kā jūs domājat, mums te ļoti vienkārši izdzīvot, uzturēt automašīnu?”

Piesaistītajai Valsts policijas ekipāžai tiek ziņots par pārkāpumiem, ierosina administratīvo lietvedību.

Organizēta “uzspļaušana” likumam?

Ar to ”alkotakšu” misija Ventspilī nebeidzas. Ja pirmais taksometrs alkoholisko dzērienu iegādes nolūkā izsaukts, zvanot taksistei, tad vēl trīs reizes “Bez Tabu” sazinās ar Ventspils lielākās taksometru firmas ”Fortūna 2” dispečeri, kuras teiktais, iespējams, apstiprina, ka šis rūpals, iespējams, tiek organizēts uzņēmumā, nevis ir atsevišķu šoferu piepelnīšanās veids. Vairākos zvanos taujāta, vai ir iespējams iegādāties alkoholiskos dzērienus, dispečere atbild apstiprinoši.

Kad “Bez Tabu” žurnālists sarunā ar dispečeri ”iznāk no slēpņa”, paziņojot par žurnālistikas eksperimentu, dispečere uzreiz pārtrauc telefonsarunu.

Cits, nu jau ar dispečeres starpniecību izsauktais taksists, arī demonstrē ”dārgumu lādi” bagāžas nodalījumā. Teic, ka ”šovakar visi uz ”Bonīti” krituši””. Taksists informē, ka pie viņa tas maksā 15 eiro.

Kad “Bez Tabu” komanda atkal atklājas, taksists teic: ”Es jau tikai kādas divas, trīs [pudeles] vedu līdzi. Šovakar pārdevu vienu. Jāslēdz tā bode ciet, un viss.”

Taujāts, vai ”Fortūna 2” priekšniecība zina par nelegālo rūpalu, taksists atbild: ”Nu, man piezvanīja [dispečere], aizbraucu mājās, paņēmu. Es jau tā nevadāju līdzi.”

Pārkāpumu fiksācijas videomateriālos tiek nodotas Valsts policijai, kas solās uzsākt administratīvo lietvedību.

Vaicāti, vai pārkāpējiem ir iespējams atņemt taksometra licenci, Ventspils domē skaidro, ka šādu pārkāpumu konstatēšana nav iemesls, lai atņemtu licenci.

Foto

50 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

"Viņš ēda manu Rosalindu nost!" Mārupē iedzīvotājiem un viņu mīluļiem uzbrūk agresīvs suns

"Troksnis bija tāds, ka visa māja drebēja!" Zasulauka iedzīvotājus neviens nebrīdina par skaļajiem nakts darbiem

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Ir vajadzīgas bērnu nāves?" Krustojumā Āgenskalnā gājēju pāreju nesteidzas ierīkot!

"Attiecībās ir jārunā!" Skaļas ovācijas un patiesi komentāri komēdijas "Tabu" pirmizrādē!

"Pilnīgs "bardaks"!" Latviete Norvēģijā kritizē dzimtenes pasta darbību

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”