Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

10 komentāri

Raidījums Bez Tabu dodas uz Liepāju un, ņemot vērā skatītāju lūgumu, skaidro, kā risinājušies notikumi pēc traģēdijas, kad Liepājā jūlija sākumā pazudis bez uzraudzības atstātais piecus gadus vecais Ivans un kura meklēšanas darbos bija iesaistījušies cilvēki no visas Latvijas.

Diemžēl pēc desmit dienu meklējumiem puika tika atrasts mežā miris. Trīs mēnešus pēc traģēdijas pie Ivana mājas Liepājā vairs nav ziedu un svecīšu. Viņa vecmamma atzīst, ka zaudējuma sāpēs pamazām rimst, taču mazdēla nāve  iedragājusi pašas veselību.

Ivana mammu mājās sastapt gan neizdodas. Sazinoties pa telefonu, arī viņa atzīst, ka laiks mazina pārdzīvojuma sāpes un noliedz izskanējušo informāciju, ka nepieskata savas nepilngadīgās atvases, nav naktīs mājās vai lieto grādīgo.

Tā nav taisnība. Visi dienesti to zina. Tas, ko ļaudis runā un raksta, ir pilnīgas muļķības. Par jebkuru cilvēku runātu to pašu. Vēl jo vairāk, mēs tagad braukājam pie psihologa. Kā es varu iedzert?

Nekādu sodu par sava piecgadīgā bērna atstāšanu bez uzraudzības, kā rezultātā iestājusies puikas nāve nosalstot, neesot saņēmusi. To apstiprina arī Liepājas bāriņtiesa, sociālais dienests un policija.

Kriminālprocess gan vēl turpinoties. Bāriņtiesa atzīst, ka neesot iegansta liegt Ivana vecākiem citu ģimenē esošo bērnu aprūpes tiesības, tomēr Ivana mammai un tētim uzdevuši situāciju uzlabot, sadarbojoties ar Liepājas sociālo dienestu, kas arī tiekot darīts.

TOP komentāri

 • Humoriņš
  +7 +7 0

  Humoriņš

  No šofera komentāra sapratu,ka viņš lika puisēnam izkāpt!Nu,lielie šoferīša aizstāvji! Un ko nu teiksiet? Vai viņa rīcība neietekmēja puisēna likteni? Un nekādas lielās nožēlas,pat priecīgs,ka atradis citu darbu!Un mātei neticu ne grama.Tādi cilvēki nemācās un nemainās.
 • Ome
  +6 +5 -1

  Ome

  Skaisti!Tieš pierādījums tam kā bāriņtiesai pilnīga vienaldzība par notiekošo.Galvenais lai saņemtu algu- atbalstīsim nolaidīgās mātes!!!!
 • Princesse
  +6 +4 -2

  Princesse

  Nu tak velvienu reizi noskaties. Vienkarsi redzi, ko gribi redzet. Puiku neizdzina ara. Un saja gadijuma, ko tad tas soferis var darit? Pakarties? Ta ir mates nolaidiba, ka bernam bija briva izvele "vazaties". Un gana regulari. Ja ne no si autobusa, tad agrak vai velak tapat kads no malas butu vainigs, jo neredzeja, neaptureja, nejautaja utt. Vieniga atbildiba seit ir janes matei. Ka tad var but, ka 95% vecaku rupejas par berniem, bet kads atbildibu censas uzgrust apkartejiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl