“Blieziens bija baigais – asinis lija!” Atklājas jaunas detaļas par konfliktu Kurzemē! Kautiņu redzējuši arī abu vīriešu bērni

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

39 komentāri

Pūres iedzīvotāja Oļega sirdslieta ir riteņbraukšana. Nedēļas nogalē kopā ar bērniem devies braucienā ar velosipēdiem. Liels bijis pārsteigums, ieraugot pavisam mazu puisēnu uz motocikla – vienu, vecāki apkārt neesot bijuši, un puika traucies ar transportlīdzekli pa aizsargājamo teritoriju.

Oļegs stāsta, ka situācija notikusi Klapkalnciemā. Puika traucies iespaidīgā ātrumā, vīrietis nolēmis, ka situācija jāmēģina atrisināt, uzmeklējot viņa vecākus un brīdinot par sekām šādām izklaidēm. Kopā ar bērniem gājuši māju virzienā. Pa ceļam satikuši sievieti, kas teikusi, ka puiku nepazīst. Pēkšņi noticis negaidītais – kāds vīrietis no priekšā esošās mājas sācis skriet, kliedzot: “Vācies ārā!” Oļegs knapi sācis stāstīt, kāpēc ir ieradies, kad no bērna tēva puses sekojis sitiens.

Blieziens bija baigais. Es domāju, ka viņš man sita ar galvu, bet es to neatceros. Visa galva bija asinīs.

Vēlēšanās pabrīdināt vecākus par riskiem, palaižot jauno motociklistu vienu pašu, vainagojusies ar smadzeņu satricinājumu no bērna tēva puses. “Mani visvairāk šokē tas mazais bērns. Un, protams, es pārdzīvoju par saviem bērniem. Viņš man mauca tā, ka asinis lija, es domāju, ka viņa puika to redzēja. Un arī mani bērni to redzēja,” stāsta Oļegs. Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve nenoliedz, ka redzētais var iespaidot bērnu psihi. Tāpat izmainīt sajūtu kopumā par drošību šajā pasaulē.

Situācija norisinājusies pie privātmājas Engures pagastā, Lāčupītes ceļa pašā galā. Dienā, kad “Bez Tabu” ierodas pie privātmājas, kur noticis konflikts, nevienu nesastopam. Lai vai kā, situācija nonākusi arī Valsts policijas redzeslokā un uzsākta izmeklēšana.

Janeks Bahs
Valsts policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks

Lietvedības ietvaros tiks izvērtēti notikuma apstākļi – transportlīdzekļa vadīšana, vardarbība, iespējams, bērnu klātbūtnē un pašu miesas bojājumu nodarīšana.