Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

30 komentāri

24 gadus vecs vīrietis Liepājā regulāri pārvietojas ar automašīnu bez tiesībām, ziņo liepājnieki. Tāpat vīrietis vairākkārt sēdies pie stūres reibumā. Maigie sodi viņu neattur no citu satiksmes dalībnieku apdraudēšanas. Bez Tabu komandai sastopot vīrieti, viņš uzvedas agresīvi un draud izrēķināties ar žurnālistiem.

Jūlija beigās Liepājā, Karostas apkaimē, zālienā pamests “Audi” spēkrats ar nolauztu aizmugurējo tiltu. Rats aizripojis tālu prom, numurzīmes noņemtas, bet pats vadītājs no avārijas vietas aizmucis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr Valsts policijas (VP) pārstāvjiem izdodas sastapt dzīvesvietā sievieti, spēkrata īpašnieci, un vīrieti, sievietes dzīvesbiedru, kurš atzinies, ka vadījis konkrēto transportlīdzekli, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Mareks Vītols. Likumsargs stāsta, ka vīrieša izelpā konstatēts 1,54 promiļu reibums.

Vīrietis sēdies pie stūres pēc strīda ar dzīvesbiedri, bet tā kā avārija nav uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu (nav cietušo un bojātas trešās personas manta), kā arī auto īpašniece atteikusies vērsties pret dzīvesbiedru par spēkrata bojāšanu, kā ziņojis Liepājas medijs “Liepājniekiem.lv”, administratīvā lietvedība nav uzsākta.

Esot grūti pierādīt, kad alkohols lietots – pirms sēšanās pie stūres vai pēc avārijas. “Šajā gadījumā ir grūti savākt pierādījumus. Ir tikai transportlīdzeklis, kas ir avarējis. Un ir persona, kas stāsta, ka ir vadījusi automašīnu. Ja būtu klasisks gadījums – policisti apstādina šoferi bez tiesībām un reibumā -, tad būtu krietni vienkāršāk.

Uzreiz varētu uzsākt krimināllietu, jo par braukšanu dzērumā tāda tiek uzsākta. Ar administratīvās lietvedības paņēmieniem pierādījumus [par reibumu pie stūres] ir grūti savākt. Tādēļ izbeidzām administratīvo lietvedību,” stāsta VP pārstāvis M. Vītols.

Iesaistoties Bez Tabu, noskaidrojas, ka no administratīvās lietvedības likumsargi pārorientējušies uz kriminālprocesu, ar kura izmeklēšanas metodēm var atklāt, kad pārgalvis lietojis alkoholu. Kā stāsta M. Vītols, braukšana dzērumā jau ir pierādīta.

Pārāk maigi sodi

Par braukšanu dzērumā un bez tiesībām draud kriminālsods: brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pirms nepilna gada likumsargi konkrēto vīrieti, kuram nekad nav bijušas tiesības vadīt automašīnu, apturējuši par to, ka mašīnai nav bijušas ieslēgtas gaismas. Tad atklājies, ka braucējam nav tiesību, turklāt bijis reibumā, pēc kā tiesa viņam piemērojusi 80 stundu piespiedu darba.

VP pārstāvis M. Vītols stāsta, ka piespiedu darbs ir visbiežāk tiesas piemērotais sods, kas, viņaprāt, ir pārāk maigs, ko pierāda šis gadījums – pēc soda izciešanas atkārtots likuma pārkāpums.

Mareks Vītols

“Sodiem par ko šādu ir jābūt krietni bargākiem! Līdzšinējie nepāraudzina!”

“Savāc kameru un p*sies nah*j prom, bļ*ģ!”

Bez Tabu izdodas uzzināt, kur dzīvo likuma pārkāpējs. Apkaimē uzrunātie stāsta, ka 24 gadus vecais jaunietis regulāri pārvietojas ar automašīnu.

Viesošanās laikā apkaimē Bez Tabu komanda uzrunā arī divus jauniešus, kuri apgalvo, ka nezina neko par likumnepaklausīgo vīrieti, stāsta, ka dzīvo citā Liepājas apkaimē. Taču vēlāk, sastopot abus otrreiz, kaimiņi ziņo, ka viens no viņiem ir meklētā persona.

Kad žurnālists uzrunā jaunieti atkārtoti un vaicā, kāpēc viņš meloja, jaunietis ar patukšotu alkohola pudeli rokās uzvedas agresīvi, pietuvojas žurnālistam, cik vien tuvu iespējams un brīžiem draud. Lūk, sarunas fragments:

 • Žurnālists: Bez Tabu raidījums.
 • Likumpārkāpējs: Neinteresē! Tu man tagad ar kameru skriesi virsū?
 • Žurnālists: Mēs vienkārši apvaicājamies.
 • Likumpārkāpējs: Kas izsauca?
 • Žurnālists: Tie ir mūsu avoti.
 • Likumpārkāpējs: Mana bijusī sieva?
 • Žurnālists: Nē, sieva nē.
 • Likumpārkāpējs: Māsa? Novāc to kameru nost, mikrofonu aizmet krūmos!
 • [..]
 • Likumpārkāpējs: Pasaki, lai tas čalis [operators] to sūdu [kameru] novāc nost! Bļ*ģ, savāc kameru, p*mpi!
 • Žurnālists: Kāpēc jūs tik agresīvs esat?
 • Likumpārkāpējs: Kāpēc, nah*j, mani apmelno? Ok, pasaku paceltām rokām – braucu bez “vākiem”!
 • Žurnālists: Pirmo reizi?
 • Likumpārkāpējs: Otro reizi! Bļ*ģ, tas čalis [operators] ar to kameru… Es viņam sasitīšu… Ej, ar to kameru!
 • Operators: Nevajag būt agresīvam!
 • Likumpārkāpējs: Nebāz virsū savu kameru, bļ*! Man pietiek! Savāc kameru un p*sies nah*j prom, bļ*ģ! Vecīt, braucu bez “vākiem”! Ko tu vēl gribi?
 • Žurnālists: Atvaino, tu tagad uz mums bļauj, bet tajā brīdī, kad tu brauc dzērumā, tu neapdraudi citus satiksmes dalībniekus?
 • Likumpārkāpējs: Mācību dabūju!

Vaicājot, kāpēc neiegūst autovadītāja apliecību, atbildi uz jautājumu iestarpina puiša draugs: “Paskatieties, kādu ciparu tagad prasa par tiesībām!”

Foto

TOP komentāri

 • Lienite Auziņa
 • Jēkabs Kaska
  +12 +12 0

  Jēkabs Kaska

  Lietvedību izbeidz, iesaistās Bez Tabu, pēkšņi uzsāk kriminālprocesu un visu var pierādīt....Iedomājieties kas mūsu valstī darītos ja mums nebūtu Bez Tabu.... 😂
 • Liene Kara Liene

  Liene Kara Liene

  Tāds pajoliņš :D :D muahahaa :D baigais Liepājas izsitējs jums tur? 🙈😎

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl