“Bļāva, ka ar tādu “zvēru” autobusā nelaidīs!” Jēkabpils pārvadātājs atstāj aiz durvīm sievieti ar suņuku

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

32 komentāri

Pārvadātājfirmas ”Jēkabpils autobusu parks” šoferis aizliedz vest autobusā mazu suni, kaut iepriekš, prasot par dzīvnieka pārvadāšanu, Daugavpils autoostas kasiere informējusi, ka problēmu ar suņuka pārvadāšanu nebūšot.

Daugavpiliete Vita ar sabiedrisko transportu pārvietojas ļoti reti, nupat pirmoreiz grasījās braukt kopā ar mazo Džeka Rasela šķirnes suni, ko no Daugavpils uz netālo Ilūksti palūdza nogādāt Vitas māsa.

Kasē iebildumu nav, autobusa šoferis atstāj aiz durvīm

Uzrādījusi Daugavpils autoostas kasierei suņuku, prasījusi, vai ar pārvadāšanu nebūs problēmu, uz ko no autoostas darbinieces saņēmusi atbildi, ka droši varēšot vest suni. Sieviete iegādājusies biļeti kasē, saņēmusi norādi, ka suņa pārvadāšanai nepieciešams nopirkt kravas biļeti pie šofera. Ne par ko citu neinformēja, stāsta Vita.

”Kasē teica, ka aizbrauksim bez problēmām. Samaksāju naudu par biļeti sev. Piegājām pie autobusa, gribēju nopirkt kravas biļeti sunītim. Šoferis, neko nepaskaidrojot, sāka bļaut, ka ar šo zvēru autobusā neuzņems. Nelaida neparko. Bet es taču iepriekš kasē uzprasīju, pat parādot suni, vai viņu varēs vest. Autoostas kasiere teica, ka problēmu nebūs,” par piedzīvoto stāsta Vita.

Tā nu sieviete ar četrkājaino draugu palika aiz ”Jēkabpils autobusu parka” transportlīdzekļa durvīm.

Pārvadātājs ievēro noteikumus

”Uz šo reisu attiecas Ministru kabineta noteikumi, kuri skaidri un gaiši nosaka, ka, pārvadājot mājas dzīvnieku sabiedriskajā transportā, sunim jābūt uzliktam uzpurnim vai tas ir jāpārvadā speciālā konteinerā vai būrī,” par šofera reakciju komentē SIA ”Jēkabpils autobusu parks” pārstāve Aija Vetere.

Uz pārvadātāja pārstāves teikto Vita atbild: ”Nu, nebūtu tas ”nezvērs” neko izdarījis. Ietu sēdēt uz pašu aizmuguri, pieskatītu, lai nevienu netraucē. Varbūt suņuks vienkārši vaukšķētu. Citi pasažieri nostājās manā pusē, piegāja klāt un teica, ka nevajadzēja izvēlēties šā pārvadātāja [”Jēkabpils autobusu parks”] autobusu, teica, ka citos nebūtu problēmu.”

Patiesi, pēc ”Jēkabpils autobusu parka” šofera atraidījuma nākamā, bet nu jau citas firmas, autobusa vadītājs ar suņuku uzņēma salonā. ”Jēkabpils autobusu parka” pārstāve Vetere nenoliedz, ka pielaidība varot būt atkarīga no šofera noskaņojuma un labvēlības pret dzīvniekiem. Tomēr, ja apstādinās kontrole un pārbaudē konstatēs pārkāpumus, sodu maksāšot šoferis.

”Likumdevējs nav paredzējis noteikumus, kas noteiktu, kādam sunim jābūt, jābūt lielam vai mazam. Pat ja tas būtu vismazākais Jorkšīras terjers, nav teikts, ka tāds būtu jāpārvadā savādāk,” teic pārvadātāja pārstāve Vetere.

Autoostā maldina

”Jēkabpils autobusu parka” pārstāve met akmeni Daugavpils autoostas darbinieku dārziņā, jo viņi sievietei, kurai dzīvnieka pārvadāšana nav ikdiena, neizskaidroja noteikumus, pirms pārdeva biļeti.

Arī “Bez Tabu” žurnālists uzdodas par personu, kura vēlas pārvadāt šīs pašas Džeka Rasela šķirnes suņuku. Uzrunājis Daugavpils autoostas darbinieci, secina, ka par suņu pārvadāšanas noteikumiem netiek sniegta pilnīga informācija. Darbiniece stāsta, ka ar šādu suņuku droši varot braukt bez uzpurņa un/vai būra, jo viņš esot maziņš. Vienīgi piebilst, ka vēlams, lai līdzi ir suņa pošu pase.

Vita ir neizpratnē arī par “Jēkabpils autobusu parka” šofera komunikācijas manieri. Tā vietā, lai mierīgi paskaidrotu pārvadāšanas noteikumus, šoferis uzreiz esot uz sievieti sācis kliegt.

Priekšniecība ar šoferi veikusi pārrunas, kurās viņš noliedzis, ka būtu uzvedies nelaipni, stāsta pārvadātājfirmas pārstāve Vetere.

Foto

32 komentāri