Bīstami? Internetveikalā pārdod preces, kuras marķētas ar zīmi “Pārdot aizliegts”!

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

6 komentāri

Iepirkšanās internetā ir kā laimes spēle- varam pasūtīt preci un būt patiesi priecīgi par to, bet varam arī vilties un pieķert sevi pie domas, ka gaidījām ko citu. Līdzīgu situāciju piedzīvojis rīdzinieks Kristaps.

Puisis pamanījis iepriecinošu atlaidi zīmola “Hugo Boss” produkcijai internetveikalā 220.lv, tāpēc nolēmis to iegādāties. Tomēr pēc produkta saņemšanas sapratis, ka ne viss ir kā gaidīts- produkts smaržojis savdabīgi, tāpēc puisis sācis aplūkot tā iepakojumu.

Kaspars
Iegādājies preci internetveikalā

Apskatot iepakojumu secināju, ka tas ir bezmaksas paraugs, kurš nemaz nav paredzēts pārdošanai. Kā arī, nekur nevarēju atrast derījuma termiņu.

Jā, izrādās, ka puisim piegādāts testeris! Kaspars dušas želeju saņēmis bez ārējā iepakojuma- vienkārši ieliktu papīra kastē kopā ar citām precēm.

Bez Tabu apseko citas tirdzniecības vietas, kurās ir iespējams iegādāties “Hugo Boss” produkciju. Secinām, ka produktu testeri tajos neatrodas. Kā arī, preces iepakotas speciālās papīra kārbās.

Izrādās, ka testerus tirdzniecības vietām piegādā ražotājs. Tie paredzēti, lai pircējs varētu pārliecināties, ka prece tiešām viņam iet pie sirds!

Latvijas tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs skaidro, ka principā testeri nav paredzēti pārdošanai.

“Protams, nav gadīties, ka tie nav iztērēti un Latvijas firma, gribot lēti nopirkt produktu, ir nopirkusi šos testerus un sākusi tos pārdot tirgū,” norāda Latvijas tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs!

Protams, tas nav aizliegts. To akcentē arī internetveikala 220.lv mārketinga direktore.

Kristīne Kalēja
Internetveikala 220.lv mārketinga direktore

Patērētāju tiesību aizsardzības centra likums neaizliedz tirgot šādus paraugus. Ir divi noteikumi- šī prece ir jāiegādājas pie piegādātaja un klientam par to ir jābūt informētam.

Tas arī esot ievērots- prece tiek iegādāta pie piegādātāja un internetveikala mājas lapā tiek informēts par to, ka prece ir testeris.

Latvijas tirgotāju asociācija veic kvalitātes pārbaudes internetveikalos. Ja viss atbilst noteiktiem kritērijiem, tiek piešķirta uzlīme “Drošs internetveikals”.

Tā pircējos veicinot pārliecību, ka veikalā tiek ievēroti godprātības pamatprincipi un pircējs bez rūpēm var iepirkties. Internetveikals 220.lv šajā sarakstā nav. Taču Latvijas tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs atgādina, ka tā ir brīvprātīga procedūra. Acīmredzot, šis internetveikals to nav gribējis vai arī neatbilstot kādām prasībām.

Tomēr izrādās, ka par izcilības zīmi “Drošs internetveikals” 220.lv pārstāve dzirdot pirmoreiz! Taču viņa ir aoņēmības pilna internetveikalu ieviest starp četriem Latvijā esošajiem veikaliem, kuri to jau ir ieguvuši!

6 komentāri