Bīstamākās preces – bērnu rotaļlietas!

Komentāri

2015. gadā Eiropas Savienībā (ES) konstatēts vairāk nekā 2000 bīstamo preču, liecina Eiropas Komisijas (EK) dati.

No visām pērn ES konstatētajām bīstamajām precēm kā pārliecinoša riska kategorija iezīmējas bērnu rotaļlietas (27%). Otro vietu ieņem apģērbi, tekstilizstrādājumi un modes preces (17%). Un lauvas tiesa bīstamo preču izcelsmes valsts ir Ķīna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

EK, ražotāji, tirgotāji un patērētājtiesību aizstāvji sadarbojas, lai nodrošinātu, ka šīs patērētājiem nedrošās preces tiek izņemtas no Eiropas tirgus. Tiek konstatētas bīstamās preces, pēcāk ziņo par tām ātrās brīdināšanas sistēmā, pēcāk informācija izplatās visā ES, un bīstamība no veikalu plauktiem pazūd!

Tomēr ārkārtīgi bīstama var izrādīties preču iegāde internetā no tirgotājiem ārpus ES robežām, jo šādos darījumos preces nonāk taisnā ceļā pie pircēja, nevienam neveicot kontroli.

“Ja cilvēks pats individuāli izvēlas iepirkties kaut kādā nezināmā un nesaprotamā interneta vietnē, mēs nezinām, kādas prasības ir tajā valstī šīm precēm. Tā ir katra paša atbildība un risks,” norāda Patērētājtiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane.

EK pārstāvniecības Latvijā pārstāvis Kaspars Kreics akcentē, ka “patērētāju tiesību ievērošana, iepērkoties interneta vietnēs, kas bāzētas ES, ir būtiski lielāka. Savukārt, iepērkoties ārpus ES, cilvēkiem būs darīšana ar konkrēto veikalu, un vai būs patērētāja aizsardzība – tas ir jautājums.”

Patērētāji ir aicināti ielūkoties ātrās brīdināšanas sistēmas bīstamo preču sarakstā, lai pārliecinātos, vai prece, kas iegādāta vai ko ir vēlme nopirkt, nav atzīta kā bīstama. Vairāk informācijas meklējiet šeit: http://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/index_en.htm.

Foto

Video

Lasi vēl