“Biļeti pārdod, bet iekšā nelaiž!”; kinoteātrī noteiktais 16 gadu vecuma ierobežojums pārsteidz vecākus

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

1 komentārs

Asa sižeta piedzīvojumu filmu “Dedpūls 2” kinoteātrī “Kino Citadele” atļauts apmeklēt personām, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu. Kāda pusaudža tēvs raidījumam “Bez Tabu” ziņoja, ka viņa dēlam, kurš ir 15 gadus vecs, biļete kasē pārdota, taču auditorijā viņš nav ielaists. Vīrietis uzskata, ka dokumentus vajadzētu pārbaudīt biļetes pirkšanas brīdī. “Šodien uz filmas “Dedpūls 2″ dienas seansu tas notika masveidā – neielaida vismaz kādus desmit pusaudžus. Domājams, ka kinoteātris tā piepelnās regulāri,” uzskata “Bez Tabu” skatītājs.

Trīs 15 gadus veci jaunieši devušies uz “Kino Citadele”, vērot asa sižeta piedzīvojumu filmu “Dedpūls 2”. Neatkarīgi no tā, ka filmai noteikts 16 gadu vecuma ierobežojums, skolēniem biļetes kasēs pārdotas, taču pie ieejas kinozālē darbinieks lūdzis uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Raidījumam “Bez Tabu” ziņoja pusaudža tēvs.

Pusaudža tēvs

“Ja to kinoteātra situāciju viens pret viens pārnestu uz veikalu, tad izskatītos tā, ka pie kases pusaudzim pārdotu alkoholu, un tad, ejot ārā no veikala, apsargs mēģinātu viņam to pudeli atņemt. Tur ir divi pārkāpumi vienā. Pirmkārt, ir pārdots cilvēkam, kuram likums aizliedz pārdot, un otrs punkts, ka pēc tam pārdotu pakalpojumu nesniedz.”

Nauda par biļetēm netika atdota, pusaudža tēvs Nils pieļauj iespēju, ka kinoteātris apzināti nepārbauda dokumentus pie kases, lai pārdotu vairāk tukšu sēdvietu. Raidījums “Bez Tabu” veica eksperimentu, 15 gadus vecs skolēns devās iegādāties biļeti, bet viņam to nepārdeva, kasiere lūdza uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Interesanti, ka 15 gadus vecais puisis filmu “Dedpūls2” kinoteātrī jau ir redzējis.

Brīdinājuma zīmes par to, ka filmu aizliegts skatīties personām, kuras jaunākas par 16 gadiem, izvietotas gan pie kinoteātra kasēm, gan ieejas auditorijā. Kā novēroja raidījums “Bez Tabu”, dokumenti tiek pārbaudīti brīdī, kad jaunieši gatavojas šķērsot zāles slieksni.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane raidījumam “Bez Tabu” norādīja, ka pusaudzis pircis biļeti, apzinoties, ka viņu varētu neielaist. No otras puses, pirkumu veikusi nepilngadīga persona, tāpēc varētu vērtēt, vai darījums vispār ir spēkā esošs.

Sanita Gertmane aicina vispirms ar oficiālu iesniegumu vērsties pie kinoteātra vadības un nepieciešamības gadījumā arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Atļaut filmu skatīties personām, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu, bija paša kinoteātra lēmums, ņemot vērā pasaules praksi. Dokumenti tiek pārbaudīti divos līmeņos – pie kases un ieejas kinozālē, skaidroja “Forum Cinemas” direktors Normunds Labrencis.

Normunds Labrencis
“Forum Cinemas” direktors

“Ja biļetes nopirktas internetā vai tās iegādājies kāds cits, tad var nebūt pie kases kontakts ar konkrēto apmeklētāju. Vienīgā vieta, kur reāli pārbaudīt dokumentus, ir kinozāle. Darbinieki ir ļoti strikti, bieži gadās domstarpības, ja nepārdod biļetes. Uzstādījums ir, ka nevar pārdot. Protams, dzīvē nekas nav izslēgts, varbūt nostrādājis cilvēciskais faktors, bet kasieru darba pienākums ir dokumentus pārbaudīt.”

Šādos un līdzīgos gadījumos nauda par biļeti atpakaļ netiek atdota, bet tiekot piedāvāta iespēja apmeklēt citas filmas seansu.

Foto