Bilde kā Āfrikas valstīs tapusi. Pilsonis sašutis par mūsu jaunās ID kartes fotogrāfijas kvalitāti

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

9 komentāri
Bilde kā Āfrikas valstīs tapusi. Pilsonis sašutis par mūsu jaunās ID kartes fotogrāfijas kvalitāti

Saņemot jauno Latvijas Republikas pilsoņa apliecību, Jānis Rožkalns nespējis noticēt savām acīm. Kad palūkojies uz fotogrāfiju, viss prieks par jauno dokumentu vējā un ne jau tamdēļ, ka nav apmierināts, kā pats bildē izskatās.

Pirms pusotra mēneša Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde sāka izsniegt jaunā parauga personas apliecības jeb ID kartes. Ziņoja, ka tām esot vairāki plusi, tostarp divreiz garāks derīguma termiņš, neierobežots e-parakstu skaits,  jauni un inovatīvi drošības elementi, augstāka drošības pakāpe, iestrādāts caurskates logs ar personalizētu kartes turētāja sejas attēlu un citi plusi. Jaunums – fotogrāfija nav vis melnbalta, bet krāsaina, taču tieši par dokumenta bildes kvalitāti Jānis ir šokā. Tā esot tumša un neskaidra. Esot kauns kādam rādīt. Izskatoties, ka tapusi Indijā vai Āfrikas valstīs, kas esot tikai pusceļā uz moderno tehnoloģiju pasauli. Arī profesionāls fotogrāfs Mārtiņš Plūme piekrīt, ka bildes kvalitāte nudien neesot laba.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvis norāda, ka jaunā tehnoloģija, kādā top fotogrāfijas, esot  izaicinājums mūsu darbiniekiem un fotogrāfiju izveides procesu pilnveidojot. Cer, ka tuvākajā nākotnē bilžu kvalitāte uzlabosies.

9 komentāri