“Bija skaidrs, ka durvis nesaņemšu!” Būvniecības izstādē klientus “medī” negodprātīgs uzņēmējs

Dārta Rasa Ozola

Autors: Dārta Rasa Ozola

1 komentārs

Meklējot piemērotākās durvis mājoklim, “Bez Tabu” skatītājs Jānis apņēmības pilns devies uz izstādi ”Māja un būvniecība” starptautiskajā izstāžu centrā ”Ķīpsala”. Tur viņam iepaticies uzņēmuma SIA ”Bel-Doors” piedāvājums, un viņš piekritis darījumam vairāk nekā 2000 eiro apmērā. Vēlāk gan nācies to rūgti nožēlot!

Solīto astoņu nedēļu laikā Jānis nav sagaidījis durvju piegādi, tāpēc sācis interesēties, kur tā aizkavējusies. SIA “Bel-Doors” pārstāvis vairākkārt izdomājis atrunas, lai attaisnotu piegādes aizkavēšanos, līdz Jāņa pacietība izsīkusi.

Jānis
Nav saņēmis pasūtītās durvis

“Atrunas bija, ka durvis ir ceļā, ka durvis ir muitā, ka šajā kravā tās nav piegādātas un obligāti tās tiks piegādātas nākamajā kravā. Es vairāk nevarēju gaidīt, atteicos no savām durvīm un sāku pieprasīt naudu atpakaļ, jo bija skaidrs, ka durvis nesaņemšu. Šobrīd esmu saņēmis pusi savas naudas.”

SIA “Bel-Doors” savus klientus ikdienā pieņem Lubānas ielas tirdzniecības centrā. Par to, ka otrajā stāvā atrodas meklētais uzņēmums, liecina vien necils uzraksts kāpņu telpā. Akvārijam līdzīgā veikala logi ir tumši un iekšā – kapa klusums. Blakus tirgotavas pārdevēja stāsta, ka šeit rosība pēdējo nedēļu laikā ir rimusies, bet īpašnieks neesot manīts kopš pēdējās būvniecības izstādes martā.

Veikala durvis ir slēgtas, tāpēc sazvanāmies ar uzņēmuma pārstāvi Pēteri Simsonu. Viņš sola drīzumā pārskaitīt Jānim atlikušo naudas summu un taisnojas, ka problēmas sākušās, kad kāds liels pasūtījums “nogājis greizi”. Tādēļ radušās nenokārtotas saistības ar vienu, otru, trešo klientu, bet nu lēnām viss nokārtojoties.

Šogad, martā, rīkota ikgadējā būvniecības izstāde, kurā atkal bijis pārstāvēts SIA “Bell-Doors” uzņēmums. Jānis vēlējies brīdināt, ka klientus uzrunā negodprātīgs uzņēmējs, un sazinājies ar starptautiskā izstāžu centra ”Ķīpsala” darbiniekiem, taču viņi paraustījuši plecus – neko nevarot darīt. Jānis ir neizpratnē, vai tiešām pasākumu rīkotājiem nebūtu jāuzņemas daļa atbildības par dalībniekiem, kurus viņi uzņem pie sevis, izstāžu hallē?

Meklējot informāciju internetā, atklājies, ka Jānis nav vienīgais, kurš, vēloties iegādāties durvis, palicis tukšām rokām. Jau iepriekš klienti brīdinājuši par viltīgo uzņēmēju, no kura atrunas un attaisnojumi birst kā no pārpilnības raga. Izstāžu rīkotāji gan paļaujas uz dalībnieku godaprātu – “BT1” Projektu grupas direktors Andris Pencis atklāj, ka organizatoriem neesot nekādu tiesību iejaukties uzņēmumu saimnieciskajā darbībā. Brīdī, kad uzņēmējs slēdzot līgumu par dalību pasākumā, viņš ar savu parakstu apliecinot, ka ievēro visus Latvijas Republikas normatīvos aktus. Vienīgais, ko rīkotāji varot prasīt – būt godprātīgiem un ievērot likumdošanā noteikto.

Jānis esot gatavs vērsties policijā, ja vien cerības par naudas atgūšanu nepiepildīsies. Turklāt zaudēta esot arī ticība tautā iecienītajām izstādēm, kur, viņaprāt, būtu jāpiedalās vien uzticamiem uzņēmumiem.