Bezpajumtnieki uzdzīvo bēniņos un izraisa ugunsgrēku. Iedzīvotājiem nāksies tērēt tūkstošus

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Daugavpils ielas 49. nama iedzīvotājiem nu jārēķinās, ka ikmēneša rēķini kļūs vēl lielāki nekā līdz šim. Aprīlī bēniņos ieperinājušies bezpajumtnieki izraisīja ugunsgrēku.

Kaut šobrīd ir aizslēgtas durvis, pa kurām bezpajumtnieki iekļuva nama bēniņos, blakus kāpņu telpā lūka uz bēniņiem ir atvērta. Pie tās pieliktas arī kāpnes, līdz ar to iekļūšana bēniņos ir vieglāka par vieglu.

Raidījuma “Bez Tabu” skatītājs, kurš šajā namā nesen iegādājies dzīvokli, norāda, ka nams ir nolaistā stāvokli. Nama apsaimniekotājs ”Rīgas namu pārvaldnieks” lietas labā neko nedarot, kaut rēķini esot gana lieli.

Lielākais izbrīns pagaidām bija, kad ēkai dega jumts. Pats pēc tam biju uzkāpis bēniņos, kā izrādās, tur dzīvo bezpajumtnieki, kas man izraisīja milzīgu šoku, tie visticamāk arī  izraisīja ugunsgrēku. Kā ēkas apsaimniekotājs ko tādu var pieļaut? Ēkas uzkrājuma fondā katru mēnesi katrs maksājam aptuveni 40 EUR, bet nekas netiek darīts, pat kāpņu telpu neiztīra.

Arī raidījuma filmēšanas komanda netraucēti, izmantojot atvērto lūku un kāpnes, iekļūst nama bēniņstāvā. Tur redzamas vairākas guļvietas. Mantu grēdā sakrautas dažādas drēbes, spilveni, rotaļlietas un dažādi citi priekšmeti.

Daudzi mājas iedzīvotāji pat īsti nenojauš, ka bēniņi deguši. Tāpat ne visi zina, ka bezpajumtnieki nakšņo viņu nama bēniņos. Citi iedzīvotāji raidījumam atklāj, ka ieeja uz bēniņiem ir atvērta jau aptuveni nedēļu. Pašvaldības uzņēmuma ”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis norāda, ka nama bēniņi esot apsekoti, taču nemaz nesamulst par to, ka piekļuve bēniņiem joprojām ir atvērta.

Krists Leiškalns
”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Man grūti pateikt, kurā brīdī jūs bijāt un kurā brīdī vēlējāties sagaidīt šveicaru. Ēkai ir noteiktas darbības, kas katru dienu tiek veiktas. Šī nav viena no standarta situācijām.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Dzintars Lagzdiņš uzsver, ka daudzdzīvokļu namu apsaimniekotājs atbildīgs par to, lai bēniņos un pagrabā neiekļūtu nepiederošas personas.

Jumtu apsekojuši namu pārvaldnieka speciālisti un konstatējuši, ka tas nav deformējies. Tuvākajā laikā tikšot lemts par tā remontu, taču jau tagad esot zināms, ka būs nepieciešama gana iespaidīga summa.

0 Komentāru