Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

2 komentāri

Pamatīga smirdoņa, ka cilvēkam, kurš vēlas iegādāties biļeti, nav iespējams ilgstoši uzturēties telpā, antisanitāri apstākļi un salšana ārpus telpām, kaut arī iekšā ir silts. Situācija kādā no Rīgas dzelzceļa stacijām, kuru apsēdusi bezpajumtnieku kolonija, ar kuru gadiem neviens nevar tikt galā.

Zemitānu dzelzceļa stacija. Brīdī, kad ierodamies, iekšā uz soliņiem snauž un sildās divas personas, kurām citi apmeklētāji met līkumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ļaujiet elpot!

Netīras, smakojošas drēbes, pamatīga kūja, maisiņu kalni. Bezpajumtnieki, kuri kā stāsta zinātāji, te mitinās jau gadiem.

Oļegs, garāmgājējs

Viņš te mitinās jau 15 gadus. Guļ uz ielas. Pat ziemā. Pats trakākais ir zini kas? Ja mēs ar tevi kaut pusgadu nakti paliktu zem klajas debess, mēs nomirtu. Bet viņš jau gadus piecpadsmit te dzīvo.

Uzsākam sarunu ar vienu no vīriešiem. Viņš stāsta par kaut kādu nezināmu priekšnieku, kurš, ja liks, tad ies prom. Vienu brīdi viņš saka, ka viņam ir ģimene, citā to noliedz.

Vārds pa vārdam un sākam taujāt, vai viņš nevēlas doties uz patversmi. Kungs piekrīt. Sazināmies ar pašvaldības policiju, atbrauc ekipāža. Otrs kungs, kurš ar Bez Tabu nerunā, uz patversmi braukt atsakās, savāc savas mantas un dodas ārpus telpām.

Kolonija

Kā stāsta cilvēki, stacijas telpas apsēduši ne vien divi, bet aptuveni septiņi bez pajumtes palikušie. Kasieres saka, pastāsta, ka sūdzības no biļešu pircējiem dzird katru dienu vairākas reizes, bet viņu spēkos nav padzīt šos cilvēkus. Rīgas pašvaldības policija uz šejieni brauc katru dienu.

Ja arī šos cilvēkus izved ārpus telpām, nekad nevar zināt, kas paliek uz soliņiem. Kāds kungs piefiksējis vienu no bezpajumtniekiem, kurš vasarā netālu no stacijas atuto savas drēbes. Latvijas dzelzceļš ir izstrādājis noteikumus, kuri jāievēro stacijā.

Māris Ozols, Latvijas dzelzceļa pārstāvis

Ja mēs par to tiekam informēti, tad mūsu apsardzes uzņēmums reaģēs un dosies. Šogad mēs esam saņēmuši tikai trīs zvanus par šādu situāciju, un uz visiem mūsu apsardze ir reaģējusi. Iespējams, ka ja tādi gadījumi būs vairāk, tad mēs varētu izskatīt citus apsardzes variantus.

Latvijas dzelzceļš nu pievērsīs pastiprinātu uzmanību notiekošajam Zemitānu stacijā un, ja būs nepieciešams, uz kādu laiku iespējams izvietos tur pastāvīgu apsardzi, lai nodrošinātu kārtību. Jāpiebilst, ka Rīgas pilsētas patversmju pakalpojumus novembrī vidēji ir izmantojuši 679 cilvēku, kas ir par 58 personām vairāk nekā pērnā gada novembrī.

Foto

TOP komentāri

 • Baiba
  0 0 0

  Baiba

  Pilnigi piekritu, kur problema, ej un strada, pelni naudu. Bet pashi vainigi alkohols svarigaks. Uzpiipet un izdzert pat isti est nevajag.
 • joon
  0 0 0

  joon

  Kā var nolaisties līdz tādam līmenim! Viņiem pat, ja pakaļ mestu darbu, viņi nepieņemtu! Vieglāk ir saubagot divlitrenei...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl