“Bezmaksas” bērnu zobārsts: ciet sāpes, gaidot rindā gadu, vai liec galdā 600 eiro

Pēc bērna sūdzībām par zobu sāpēm vecāki ar atvasi ieradušies vizītē pie zobārsta RSU Stomatoloģijas institūtā. Kā stāsta bērna tēvs, dēla zobu stāvokli ārsts raksturojis kā nopietnu, zobu ārstēšanas procedūrai nepieciešama pat vispārējā narkoze. Vecāki paļāvušies uz valsts apmaksātu procedūru, jo zobārsta pakalpojumi bērniem līdz 18 gadiem pieejami bez maksas. Tomēr vecāki bijuši šokēti, uzzinot, ka rindā uz valsts apmaksātu pakalpojumu jāgaida gads. Arī ārsta piedāvāto risinājumu – negaidīt rindā, bet ārstēt bērna zobus par vairākiem simtiem eiro – vecāki uzskata par absurdu.

Atpakaļ uz rakstu

124 komentāri

 • .

  .

  "Ja cilvēks izvēlas maksas pakalpojumu, mums šeit tiek piedāvāts bezprocentu atmaksas termiņš. Ļoti daudzi šo iespēju izvēlas"

  - nu BAIGĀ iespēja! Jāsedz savi izdevumi, bet ir bonuss - to var izdarīt, bez procentu kredītā...
  - Fakts, ka DAUDZI šo iespēju izmanto, zobu sāpes neatvieglo. Kādi daudzi? Kas ir tie daudzi? Kā viņi var būt daudzi, ja Latvijā ir viena no nožēlojamākajām situācijām ES valstīs nabadzības un zemās veselības aprūpes ziņā.
 • .
 • Elofija

  Elofija

  Bērns nav jāved pie zobārsta tad, kad jau sāp! Zobu veselība jāpārbauda regulāri.
  Zobu higiēnu valsts apmaksā reizi gadā un arī zobu pārbaudes reizi gadā. Lūk, mācība uz priekšdienām - uzreiz pēc vizītes pie zobārsta pierakstīties uz vizīti pēc gada un negaidīt sāpes vai jau redzamus caurumus. Saprotu, ka tas nav normāli, bet vismaz kāda izeja, ja citādi šajā valstī nevar.
 • pagaidi! ko?!

  pagaidi! ko?!

  6gadu vecumā izpuvuši zobi?! jālabo narkozē??!!!! un kur tad vecāki kuri māca kopt zobus???!!!
 • Solvita Graudiņa
 • Aija Pāvele

  Aija Pāvele

  Nesaprotu, kăpēc vajag to labošanu pilnā narkozē, tak pa vienam zobam pakāpeniski salabo. Izņēmums, ja bērns to neļauj darīt, bet citādi cauro zobu skaitam nevajadzētu būt indikācijai labošanai pilnā narkozē. Vēl vecākiem vajadzētu atcerēties, ka Dievs devis tikai 2 bezmaksas zobu komplektus, par trešo jāmaksā pašam.
  • .

   .

   tādēļ, ka bērns NAV mazs pieaugušais!
   Kad pēdējo reizi apmeklēji zobārstu ar pati savu VIENU zobu?
   Pateikšu priekšā - tā lieta nav bez sāpēm un ciešanām. Īpaši, ja ņem vērā 1. teikumu...
 • Sintija Upite

  Sintija Upite

  Par vienu tikko sākušu sāpēt zobu vai par aizlaistu muti 600 ???
  Vecāki izturās ļoti bezatbildīgi pret savu bērnu zobu stāvokli un tad brīnās,no kurienes tāda summa ?
 • Elina Prava

  Elina Prava

  Diemžēl neko labu par so iestādi pateikt nevaru sakara arī ar pieaugušo ārstēšanu . Parādi tik, ka esi spējīgs maksāt tad gan labos,gan raus ara pilnīgi veselus zobus . Kauns
  • nu jā

   nu jā

   pašiem par sevi kauns gan. Aizpūdēt zobus to gan protiet! un riet arī. vienmēr visi citi vainīgi, bet tikai ne paši. tiešām kauns!!!
 • Sandra Bergmane

  Sandra Bergmane

  Viena stunda ,,bezmaksas" zobārsts Stomatoloğijas institūtā bērnam mums izmaksāja 520 eur/ ha.
 • Kristaps Vēsmiņš

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!