Bezkaunīgs uzņēmējs Rīgas nomalē jau gadiem ilgi piemēslo mežu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Vadims Šķirotavas mikrorajonā dzīvo visu mūžu un regulāri dodas pastaigāties turpat esošajā mežā. Bet nu jau gadiem ilgi nākas noraudzīties uz atkritumiem.

Iedzīvotāji vairākus gadus organizējuši talkas un atkritumus savākuši. Tāpat runāts arī ar uzņēmuma pārstāvjiem, taču nekas nav līdzējis. Komersanta teritorijā notiek būvgružu pārstrāde un šķirošana.

Lai aizturētu atkritumu nokļūšanu mežā, uzstumts augsts valnis, taču vietā, kur tas ir zemāks, atkritumi tiek iepūsti mežā. Uzņēmuma vadība solījusi laboties, taču rīcība nesekoja.

Vadims
Vēlas sakoptu vidi

Mēs neesam apkopēji. Mēs paprasījām, lai viņi novāc paši. Cik saprotu, ir kaut kādi viņu darbinieki, kuri nāk un vāc, bet tas turpinās jau vairākus gadus. Solīja, ka līdz pagājušajiem Jāņiem uzstādīs tīklu, lai atkritumi nenonāktu mežā, taču nu ir jau janvāris un tīkla joprojām nav.

Uzņēmuma vadības birojs atrodas ielas otrā pusē. Vadītājs neesot pieejams, sekretāre sola sazināties ar “Bez Tabu”, taču solījumu tā arī netur. ”Es nezinu. Es pieņemu zvanus, pagaidām neviens iedzīvotājs nav sūdzējies,” sekretāre norāda žurnālistiem.

Blakus esošais mežs ir Rīgas domes īpašums, ko apsaimnieko pašvaldības uzņēmums ”Rīgas meži”. Ar būvgružu pārstrādātājiem rīkotas tikšanās, taču iebildumi nav ņemti vērā.

Uldis Gaiss
”Rīgas mežu” mežzinis

Tas turpinās jau vairākus gadus, vismaz sešus. Tā problēma ir tajā, ka viņi neko nedara, lai tas neatkārtotos. Mūsu spēkos nav viņus sodīt. Mēs esam bijuši pie viņiem, bijuši arī mūsu inspektori, esam policiju par šo informējuši, bet nekas nemainās.

Jau nākamajā dienā pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās mežs ir sakopts, visticamāk, to izdarījuši uzņēmuma darbinieki.

Valsts vides dienestā norāda, ka drīzumā uzņēmuma teritorijā tiks veiktas plašas pārbaudes. Arī saņemot signālu no “Bez Tabu”, dienesta inspektori teritoriju apsekojuši.

Kalvis Avotiņš
Valsts vides dienesta pārstāvis

Mēs vērtēsim pasākumu kopumu, ko uzņēmumam vajadzētu veikt. Tur esošajiem uzņēmumiem ir izrakstīti administratīvā pārkāpuma protokoli. Ir doti arī rīkojumi organizēt atkritumu savākšanu.

Vides dienests iedzīvotājus aicina ziņot par katru gadījumu, kad atkritumi nonākuši blakus teritorijā. Līdz šim uzņēmumam piespriests vien simbolisks naudas sods.