Bez Tabu TOP 20: Neizmirstamais “gāzējs”par Madonas “Rakstiņu klanu” aizrauj vēl šodien

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Sagaidot Bez Tabu 20 gadu jubileju, no raidījuma arhīva izceļam krāšņākos, atmiņā paliekošākos sižetus, kuros rādītais sabiedrībā raisījis milzu sašutumu, rezonansi vai smieklu vētru. Šajā reizē notraušam putekļus no sižeta par “Rakstiņu klanu” Madonā. Viesošanās Vidzemes pilsētā 2017. gada pavasarī piedzīvotā dēļ nekad neizdzisīs no Bez Tabu komandas un, domājams, skatītāju atmiņas.

2017. gada pavasarī Bez Tabu saņēma sūdzību no Madonas puses iedzīvotājiem, kuri ziņoja par “savējo būšanu” Madonas 2. vidusskolā. Tā laika skolas direktoram un vienlaikus arī Madonas novada domes deputātam Valentīnam Rakstiņam pārmeta savējo nodarbināšana mācību iestādē. Tāpat Rakstiņu vainoja savējo fiktīvā nodarbināšanā. Iedzīvotājiem tirdīja jautājums arī par skolas telpās esošo divu saunu izmantošanu: tās, kā stāstīja iedzīvotāji, uzdzīvei izmantoja tikai “Rakstiņu klanam” pietuvinātie.

Raidījums veidojis daudzus sižetus par “savējo būšanu”, tomēr šis stāsts palicis atmiņā visspilgtāk. Kad Bez Tabu komanda nesaskaņotā vizītē ieradās Madonas 2. vidusskolā, lai uzdotu jautājumus par ziņoto, pārsteidza izglītības iestādes direktora un domes deputāta Rakstiņa neadekvātā reakcija, kas sevī ietvēra skaļu bļaušanu, lamāšanos, žurnālistu nozākāšanu un aizvainošanu.

Bez Tabu iemūžinātais guva plašu rezonansi sabiedrībā, smīdināja un vienlaikus lika satraukties pašvaldībai un izglītības kvalitātes uzraugiem, kuri pēc sižeta veica pārbaudes. Pēc Bez Tabu viesošanās skolā, kā vēlāk raidījumam stāstīja pašvaldībā, direktors Rakstiņš bija ilgstošā prombūtnē: neapmeklēja skolu un darba vietu domē, tāpēc pilnvērtīgi saukt pie atbildības Rakstiņu neizdevās.

Neilgi pēc Bez Tabu viesošanās mācību iestādē 2017 gadā skolu tīkla reorganizācijas ietvaros Madonas 2. vidusskola beidza pastāvēt.

Bez Tabu veikumu “Rakstiņu klanu” 2018. gadā nominēja Latvijas Žurnālistu asociācijas “Izcilības balvai”.