Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

2 komentāri

Pērnajā nedēļā kāda skatītāja pamana to, kā pāris cilvēki no kastes, kurā cilvēki var atdot labdarībai sev nevajadzīgās drēbes, maisus ar mantām nevis liek iekšā, bet gan ņem ārā. Pēc aizrādījuma maisi tiek atlikti atpakaļ. No savstarpējām sarunām noprotams, ka šie cilvēki uz šejieni čiept mantas brauc regulāri. Aculieciniece paspēj darboņus nofotografēt. Te rodas jautājums, ko darīt ar šiem foto, vai tie policijai var palīdzēt noķert iespējamos ļaundarus un kāda ir noteiktā kārtība, kā rīkoties?

Bez Tabu atsūtītajos aculiecinieka foto redzams labdarības kastē pa pusei ielīdis cilvēks, zaļas krāsas auto ar sievieti pie tās. Kā stāsta sieviete, kura vēlas palikt anonīma, tie ir darboņi, kuri čiepjot citu cilvēku saziedotās mantas.

Gadījums, kas noticis maija pēdējā dienā ap pusdienas laiku. Kas tie par cilvēkiem? Lai arī attēlā redzams auto numurs, pēc tā daudz neko nenoskaidrosi. Tik vien, kā ir vai nav izieta tehniskā apskate. Iespējams, ka kaut ko ir fiksējušas novērošanas kameras, jo lielveikalos tādu ir papilnam.

Pēdējā mirklī atsaka

Lai noskaidrotu, ko ir piefiksējušas lielveikala novērošanas kameras, kā arī to, cik bieži tirdzniecības centrs saņem signālus par labdarības mantu zagšanu un ko dižtirgotava var no savas puses darīt, lai novērstu garnadžu viesošanos, laikus uzrunājam centra administrāciju. Vien pāris stundas pirms pieteiktā intervijas laika saņemam ziņu, ka intervijas nebūs. Paskaidrojums – atbildīgajai personai gadījušies neparedzēti apstākļi.

Kur pazuda kaste?

Kad esam vietā, kur Bez Tabu sociālā eksperimenta laikā, kuru veicām, lai pārliecinātos, kāda būs cilvēku, apsardzes reakcija, ja redz, ka kāds grasās pievākt atstātās mantas, redzam, ka apstākļi ir mainījušies. Kaste, kura atradās gaitenī, ir pazudusi. Noskaidrojam, ka to pie sevis aizveduši labdarības organizācijas pārstāvji, lai uzlabotu.

Jauninājums paredzēts tāds, ka ielikt mantas varēs, izņemt nē. Ar Bez Tabu telefoniski sazinās labdarības organizācijas pārstāvis, kurš šobrīd atrodas komandējumā Francijā.

 

Vjačeslavs Petličs
organizācijas ”Sniedz roku” pārstāvis

Mēs sadarbojamies ar katra tirdzniecības centra apsardzi. Ja viņi kaut ko redz, uzreiz zvana mums. Tieši tamdēļ mēs šobrīd gatavojam jaunu kastes projektu, lai nebūtu iespējas mantas zagt. Mēs to (par zagšanas gadījumiem) zinām. Tas diemžēl ir cilvēciskais faktors.

Viena no cilvēkiem pieejamajām kastēm jau ir ar uzlabojumiem. Lai no šejienes izķeksētu maisus ar drānām, būs jāpiepūlas. Par to, vai organizācija vērsīsies policijā, pārstāvis vēl atbildēt nevar.

Ko darīt ar foto?

Bez Tabu aculiecinieka fotogrāfijas nodod likumsargiem. Tās pārstāvis Dairis Anučins skaidro, ka jebkurš foto vai video var būt noderīgs, lai ļaundarus sauktu pie atbildības. Bet ar fotogrāfiju nodošanu vien nepietiks. Policijai nepieciešams arī iesniegums vai nu no tirdzniecības centra, vai labdarības organizācijas.

Tikai tad var uzsākt lietvedību, pieprasīt apsardzes rīcībā esošos video novērošanas kameru ierakstus un vākt pierādījumus. Ieteikums līdzcilvēkiem – ja redzam, ka kāds no kastes zog tur atstātās mantas, ziņojiet apsardzei, lai tie laikus var ļaunprāšus aizturēt un nodot policijas gādīgajās rokās.

Foto

TOP komentāri

  • JĀNIS
    +1 +1 0

    JĀNIS

    Tas nav jau nekas tik traks! galu galā jau nolietotas mantas. Iespējams, šī pati sieviete, kas tās ņēma, ir trūcīga.
  • Ance

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl