Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Komentāri

Bez Tabu uzmeklēja kāda jelgavniece, kura bija gatava atklāti pastāstīt par veidu, kā nauda nonāca līdz grupējuma līderim.

Iepriekš jau vēstīts par grupējumu Jelgavas novadā, kas vairāku gadu garumā izkrāpa ap 30 000 eiro!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilze (vārds mainīts) strādāja kāda zoo preču veikalā Jelgavā. Sieviete norāda, ka veikals oficiāli pieder citai personai, taču grupējuma līderis tur regulāri viesojies, lai savāktu naudu.

Ilze (vārds mainīts)
saņēmusi uzdevumus no grupējuma līdera

Tie cilvēki, kuri viņam bija parādā naudu, to nesa pie mums uz veikalu. Mums uzreiz viņam (grupējuma līderim) bija jāziņo, kas atnesa un cik atnesa. Nesa dažādas summas, no 5 līdz 400 eiro. Naudas nesēji smirdēja pēc alkohola, bija redzami zilumi gan uz sejas, gan ķermeņa.

Ilze veikalā strādāja gadu, kura laikā naudas nesēju loks gan mainījies, gan kļuvis lielāks. Grupējuma līderi sadusmoja, ja tika atnesta pārāk neliela summa. Bijusī darbiniece norāda, ka parādnieki tika nodarbināti grupējuma līdera mājās, kur nācās veikt dažādus saimniecības darbus.

Bez Tabu dodas uz ēku, kurā ilgstoši tika turēti vientuļi cilvēki un no alkohola atkarīgie. Namā sastaptais Andrejs filmēties nevēlas, taču laipni pastāsta, ka graustā mitinās jau 14. gadu. Ēka ilgstoši bijusi pamesta un dzīves apstākļu spiests nolēmis tajā apmesties. Mēnesī saņem 166 eiro lielu pensiju un varot labi iztikt.

Grupējuma vadonis zinājis, ka Andrejs šeit nelikumīgi mitinās, tādēļ necels iebildumus par to, ka ēkā apmetīsies pudeles brāļi. Arī no Andreja tika iekasēta nauda, taču par to vīrietis nelabprāt stāsta.

Andrejs
dzīvo graustā kopš 2003. gada

Tagad nav vairs jāmaksā. Nezinu, cik citi maksāja viņam (grupējuma līderim). Jo mazāk zini, jo veselīgāk.

Zemgales tiesas apgabala prokuratūra šobrīd gatavo lietas nodošanu tiesai. Kā norāda prokurore Zinta Meija, tad: “Kriminālprocesā apsūdzības ir celtas pēc 10 dažādiem krimināllikuma pantiem, kopumā par 36 noziedzīgiem nodarījumiem.

Divām no šīm personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, pārējām piecām personām piemērots drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, taču tie tāpat ir pietiekami bargi.”

Foto

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl