Bez ārsta un pienācīgas aprūpes! ”Bez Tabu” atver atbildīgo acis – kas notiek nelegālajā pansionātā Rēzeknes pievārtē? 

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Pēc ”Bez Tabu”sižeta par nelegālu veco ļaužu pansionātu Rēzeknes pievārtē, ko demonstrēja 2017. gada sākumā, atbildīgās iestādes sarosījušās un aizliegušas aprūpēt sirmgalvjus nereģistrētā iestādē bez atbilstošas aprūpes, bez medpersonāla atbalsta.

 2017. gada martā ”Bez Tabu” demonstrēja sižetu par nelegālu pansionātu pie pašas Rēzeknes, Rēzeknes novadā. Izkārtnes ”Motelis Nakts zvaigzne” aizsegā patiesībā telpās ilgstoši izmitināja sirmgalvjus, pašvaldības ierēdņu acu priekšā darbojās nereģistrēts pansionāts. Bijusī iestādes darbiniece stāstīja par aprūpes iestādei neatbilstošiem apstākļiem, kādos jādzīvo sirmgalvjiem: par neatbilstošu aprūpi, medicīnisko palīdzību. Tolaik ”Nakts zvaigznes” pārstāvji meloja, ka sirmgalvjus neizmitina, kaut iepriekš žurnālists, uzdodoties par gados vecas sievietes paziņu, bija ieradies telpās un konstatējis sirmgalvju klātbūtni.

Viesojoties ”Nakts zvaigznes” telpās šovasar, atklājies, ka nelegālais pansionāts likvidēts. ”Bija lielas nepatikšanas,” stāsta sastaptais vīrietis no ģimenes, kurai pieder īpašums. Viņš atklāj, ka turpināt darbību ierastajā manierē aizliegušas uzraugošās institūcijas, pēc ”Bez Tabu” pagājušā gada sižeta šeit viesojušies Rēzeknes novada pašvaldības, Veselības inspekcijas, pat Labklājības departamenta pārstāvji.

Vēl pērn Veselības inspekcijā (VI) raidījumam skaidroja, ka, lai gan iestāde nav reģistrēta kā sociālās aprūpes institūcija, ja tā ilgstoši aprūpē sirmgalvjus, tai jāievēro visas noteiktās prasības. Tāpat tās darbības jāvērtē pēc būtības, nevis formāli jākonstatē ir vai nav reģistrēta.

Nu jau bijušie iestādes iemītnieki pārvietoti uz citām, oficiālām aprūpes iestādēm, informē Rēzeknes novada Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale.

”Tur nebija tas aprūpes līmenis, dežūru grafiki, arī tehniskas lietas, par ko būvvalde lēma. Oficiālajās iestādēs tomēr strādā speciālisti, kas ieguvuši attiecīgu kvalifikāciju. Zina, kā visu darīt. Šajā privātajā struktūrā bija nepietiekams aprūpētāju skaits. Arī ēdināšanas jautājumus risināja tā, kā viņi prata. Grūti spriest, vai normatīvi tika ievēroti. Oficiālas institūcijas nodrošina to, kas noteikts likumā. Tur arī pakalpojuma kvalitāte ir izkontrolējama,” stāsta Rēzeknes novada Sociālā dienesta vadītāja Strankale.

”Nakts zvaigznes” pārstāvji apgalvo, ka pašvaldība zinājusi par sirmgalvju ilgstošu izmitināšanu un aprūpi iestādē, Sociālā dienesta vadītāja Strankale noliedz, vietvara par to neesot bijusi informēta.

Foto

TOP komentāri

  • S
    +1 +1 0

    S

    Pašvaldibu iestādes(policija, sociālie...) taču vispār sāk kustēties, ja uz galda noliek papiru un kaut ko sāk runāt mediji no ārpuses, jo vietējā prese nedrikst vai negrib.Ja pašvaldibas, īpaši novados, neko iepriekš nezina, tas rāda, cik tālu no tautas atrodas pat vietvara.
  • Janis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl