2 komentāri

Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē salst, līdz ar to slimo bērni. Temperatūra zemāka par normatīvajos noteikto. Veselības inspekcija norāda, ka, ja problēma netiks novērsta uzreiz, bērnudārzs jāslēdz.

“Kāds bērns saslimst, tad tiek ārstēts, bet pusslimu atved uz bērnudārzu tikai tāpēc, ka vecākiem nav iespējas sēdēt ar to bērnu mājās. Sanāk tā kā riņķa dancī. Tā ir domes bezatbildība, ka ilgstoši nevar nodrošināt siltumu,” dusmojas Liene, kura Rīgas 81. pirmsskolas izglītības iestādē Iļģuciema mikrorajonā uztic bērnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vecāki izmisumā

Klepus, iesnas, angīna – ar visu šo regulāri slimo cita audzēkņa mamma. Par aukstuma problēmu bērnudārzā Bez Tabu sūdzas daudzi vecāki. Aukstuma dēļ cieš vienīgi četrgadnieku grupiņa.

“Kādu laiku atpakaļ tika panākts, ka tiek nomainīti logi, bet tieši šajā grupiņā logs ielikts nepareizi. Zem dekoratīvās palodzes izveidojusies šķirba, pa kuru nāk iekšā aukstums. Tāpat grupiņas telpas ir pie gala sienas, kas nav siltināta. Un tieši pie šīs sienas ir bērnu gultas. Tātad pie sienas viņi arī guļ,” skaidro mazā audzēkņa mamma Liene.

Grupiņā termometra stabiņš tagad, ziemas spelgonī, nepārsniedz 15-16 grādus pēc Celsija.

“Kas būs janvārī, februārī, kad būs aukstāks? Tie nav pieauguši cilvēki, kas var paši par sevi parūpēties. Uzskatu, ka vecākiem nebūtu no savas kabatas jālabo logs. Man tam naudas nav,” satraukta ir jau kārtējā bērna māte.

Bērnudārzam draud slēgšana

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka pirmsskolas izglītības iestādē bērniem līdz trīs gadu vecumam telpās jānodrošina vismaz 20 grādu pēc Celsija, savukārt, sākot no četru gadu vecuma, – vismaz 18 grādu pēc Celsija. Ja noteikumi netiek ievēroti, pirmsskolas izglītības iestāde ir jāslēdz, skaidro Veselības inspekcijā

“Par noteikumu ievērošanu atbild iestādes vadītājs. Ja šādā iestādē ir 16 grādu, iestāde strādāt nedrīkst. [..] Mēs varam doties uz šo iestādi un pārbaudīt faktu, un aicināt vadību slēgt šo iestādi. Vecākiem bērni būs jāizņem. Domei būs jāmeklē alternatīva – jāmeklē cita iestāde vai jānoregulē temperatūra,” teic Ilona Drišļuka, Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vadītāja.

Lai gan Veselības inspekcijā norāda uz bērnudārza vadības atbildību, tās pārstāvji nevēlas sniegt skaidrojumus kameras priekšā, vien apstiprina faktu, ka grupiņas telpas netiek apkurinātas normatīvajos aktos noteiktajā temperatūrā.

Rīgas domes Īpašuma departamentā par problēmu ir izbrīnīti, jo līdz šim sūdzības par apkures problēmu telpās nav saņēmuši. Pēc Bez Tabu norādījuma speciālisti esot apsekojuši bērnudārzu un aukstumu konstatējuši. Tomēr problēma nav meklējama logā.

“Visdrīzāk, problēma ir meklējama apkures radiatora caurulē, kas aizsegta ar palodzēm un koka restēm. Ja pienāk pie radiatora, siltumu nejūt, jo nav siltā gaisa cirkulācijas. Esam uzdevuši nekavējoties izveidot atvērumus palodzēs,” informē Oļegs Burovs, Īpašuma departamenta direktors.

Ja nelīdzēs šīs darbības, tikšot vaina tikšot meklēta citviet. Vaicāts, kad pirmsskolas izglītības iestādes ēka tiks renovēta un siltināta, O. Burovs informē, ka, visdrīzāk, ne ātrāk kā 2018. gadā.

Foto

TOP komentāri

 • Līga
  +2 +1 -1

  Līga

  Atlaist bērnudārza vadību!! Sagatavoties atbildei viņai vajag, smieklīgi, tā itkā nejūt, ka auksti ir! Muļķi
 • Inguc
  0 0 0

  Inguc

  Ķerti tie vecāki: vispirms sūdzas TV. Nevis tiem, kam šis jautājums jārisina.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl