“Bērnu izrādē bērni līdz 7 gadiem var netikt ielaisti?” Rēzeknes “Gorā” gaidāmā pasākuma rīkotāji mulsina vecākus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

0 Komentāru

Jēkabpiliete Gita vēlējusies iepriecināt savu 5 gadus veco meitiņu, pirms Ziemassvētkiem sagādājot viņai satikšanos ar multfilmas ”Ledus sirds” (”Frozen”) mīļāko tēlu Olafu. Rēzeknē, Latgales vēstniecībā ”Gors”, 21. decembrī notiks muzikāla izrāde ”Sniegavīrs Olafs”. Bērna mamma grasījusies iegādāties biļetes, bet organizatori viņu samulsinājuši: izrādes rīkotāji internetā informējuši, ka ”bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti.”

Gita ir neizpratnē un nezina kā rīkoties: pirkt vai nepirkt biļeti bērnam? Ja iegādāsies biļeti bērnam, vai piecus gadus vecā meitiņa var palikt aiz zāles durvīm?

Gita
sniegavīra Olafa 5 gadus vecās fanes mamma

Tā kā neesam no Rīgas, pasākumus mums tuvākajā apkārtnē meklējam un plānojam laikus. Ieraugu šo pasākumu, kas meitai būtu pašā laikā. Meita, protams, ieraugot reklāmu, priecīga bez gala. Nu ko vēl vairāk var vēlēties! Aiziet! Pirksim biļetes, brauksim apciemot kaimiņu pilsētu Rēzekni! Bet, ak vai! Bērni izrādē var tikt neielaisti? Nopietni? Izrāde un tās reklāma norāda, ka izrāde ir bērniem. Ok, līdz 4 gadiem nav ieteicama. Bet līdz 7 var tikt neielaisti? Tad sanāk, ka šo izrādi var apmeklēt tikai 7+ vai kā?

”Bez Tabu” pārliecinās, ka sociālajos tīklos, piemēram, ”Draugiem.lv” rīkotājs SIA ”Austrumlatvijas koncertzāle”, lasāms, ka ”bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti”.

Šāda informācija mulsina arī citus rēzekniešus, pārliecinās ”Bez Tabu”.

Latgales vēstniecības ”Gors”, kas rīko izrādi ”Sniegavīrs Olafs”, pārstāve Edīte Husare atklāj, ka izplatītā informācija ir kļūdaina, atvainojas un aicina uz izrādi Gitas meitu un citus Olafa mazos fanus.

Edīte Husare
“Gors” pārstāve

Informācija ”līdz 7 gadiem var netikt ielaists” parasti ir uz klasiskās mūzikas koncertiem, kuros ir mūziķi, kuri lūdz, lai zālē ir klusums. Tā ir tehniska informācija, ko nejauši pārkopējām uz šo pasākumu. Mājaslapā mēs uzreiz izlabojām, jo apmeklētāji zvanīja un nesaprata. Sapratām, ka esam pieļāvuši kļūdu. Tomēr sociālajos tīklos, piemēram, ”Draugiem.lv” informācija palikusi neizlabota. Tā ir mūsu vaina, neesam izlabojuši, bet priecāsimies redzēt visus.

Husare informē, ka vecākiem jāizvērtē, vai atvasei izrāde būs piemērota, ja bērnam ir mazāk par četriem gadiem.

0 Komentāru