Bērns nevar saņemt bezmaksas brilles, jo pierakstīties pie acu ārsta ir neiespējamā misija

1 komentārs
Bērns nevar saņemt bezmaksas brilles, jo pierakstīties pie acu ārsta ir neiespējamā misija

Rēzekniete Jeļena bērnu, kad viņam bija nedaudz vairāk nekā viens gadiņš, nogādāja uz redzes pārbaudēm Rīgā, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā, kur atvasei konstatēja tuvredzību. Tikai Rīgā ar šādu diagnozi izraksta recepti, kas ļauj saņemt valsts apmaksātas brilles. Kopš tā laika obligāti jāpārbauda redze reizi gadā, taču pastāv kāda nopietna problēma – pieraksta pie ārsta izcīnīšana ir kā cīņa ar vējdzirnavām.

Tikmēr Bērnu slimnīcas pārstāvji, komentējot šo problēmu, saka – ārstu gluži vienkārši ir par maz. Jau ir runāts ar ministriju, taču “noteikti tur ir naudas jautājums”.

Bez Tabu sāk pētīt – kādēļ gan viss ir tik sarežģīti un ko varētu darīt lietas labā. Rezumējot ir šāds risinājums: mammai jāraksta iesniegums Bērnu slimnīcai Rīgā, lūdzot nosūtīt bērna medicīnas vēsturi. Tad tā jāsagaida un jādodas pie vietējā speciālista uz pārbaudi. Ja ārsta apmeklējuma laikā bērna veselībā atklāsies nopietnas likstas, mediķiem Rēzeknē būs jāsazinās ar kolēģiem Rīgā, lai rastu iespēju uzņemt bērnu un vajadzības gadījumā izrakstītu recepti brillēm. Varen piņķerīga shēma, uzskata bērna mamma.

Skaties video!

1 komentārs