Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

131 komentārs

Liepājnieces Ingas četrgadīgais dēls apmeklē Liepājas pirmsskolas izglītības iestādi “Pienenīte”. Lai gan pēdējo gadu laikā audzinātājas bērnudārzā mainījušās vairākkārt, puisēns pret to nav iebildis. Līdz brīdim, kad darbu ar bērniem uzsākusi pedagoģe Danuta.

Mamma atklāj šausminošo sajūtu, kad bērns, atnākot no bērnudārza, pirmo reizi paziņojis, – audzinātāja man iesita pa pakausi. Mamma bijusi apjukusi, taču bērns paskaidrojis un parādījis procesu, kā tas noticis – audzinātāja situsi pa matiem, pakauša daļā, un tas esot stipri sāpējis.

Vēl citu dienu Ingas dēls atnācis no bērnudārza un paziņojis, ka ir muļķis. Mamma apmulsusi un uzdevusi pretjautājumu – kāpēc viņš sevi tā sauc? Skaidri un gaiši bērns paziņojis, ka audzinātāja teikusi, ka viņš ir muļķis, jo neprot krāsot, zīmēt un dziedāt. Jāatgādina, ka bērnam ir četri gadi!

Teju katra diena pēc dārziņa beigusies ar dēla runām par to, ka audzinātāja viņu situsi, rāvusi aiz matiem un purinājusi. Līdz kādu dienu pati māte bijusi lieciniece rupjai attieksmei.

“Viņa manā priekšā parāva bērnu aiz rokas! Pēc tam viņa pateica, ka viņai no mana bērna nīdēšanas jau galva sāp, pagriezās un iegāja grupiņā.”

Citu dienu audzinātāja mātes klātbūtnē paziņojusi, ka viņas bērns ir nevaldāms, jātur krātiņā un viņa vieta esot speciālā grupā.

Māmiņu pārsteigusi arī bērnudārza vadītājas vienaldzīgā attieksme. Sapratusi, ka palīdzīga roka no vadības puses nesekos, Inga pati saviem spēkiem ievākusi informāciju par audzinātāju Danutu.

Vairāki iesniegumi, sūdzības un informācija no iepriekšējās darbavietas ir šā brīža bilance izdarītajam. Izrādās, ka Danuta desmit gadus nostrādājusi Ventspils pirmsskolas izglītības iestādē “Zvaigznīte”. Viņa ir vadījusi sešgadīgo bērnu grupas. Viņas kolēģi esot mainījušies kā zeķes, jo neviens neesot varējis ar Danutu sadzīvot.

Bijusī Danutas kolēģe atzīst, ka ar viņu neesot varējusi sastrādāties. Viņa piebilst, ka, ja viņa pati nebūtu aizgājusi prom, sieviete būtu mainījusi savu bērnudārza grupu.

Inga nesaprot, kāpēc bērnudārza vadītāja nav sazinājusies ar iepriekšējo darbavietu un noskaidrojusi, audzinātājas raksturojumu.

Liepājas pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre stāsta, ka, lai noskaidrotu, vai cilvēks ir atbilstošs amatam, no Izglītības un ministrijas tiek saņemta informācija par konkrētās personas sodāmības vēsturi.

Kristīne Niedre
Liepājas pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja

“Izglītības un zinātnes ministrija nekonstatēja, ka konkrētajai personai būtu bijusi sodāmība. Mēs neievācām papildu informāciju, jo tas jau varētu būt uzskatāms par cilvēktiesību pārkāpumu.”

“Pienenītes” vadītāja tielējas un cenšas no kameras prožektoriem izvairīties. Tomēr pēc vairākkārtējiem lūgumiem vadītāja tomēr nolemj savu komentāru sniegt.

Vadītāja Zane Gāliņa šajā situācijā redz komunikācijas problēmu. Viņasprāt, situācija ir atrisināma, savstarpēji izrunājoties, bet tas būtu jāgrib abām pusēm.

Uz jautājumu, kura puse tad negrib runāt. Vadītāja nespēj atbildēt, vien piebilst, ka ir atvērti. Kam? Tas vēl jānoskaidro.

Ar konkrēto bērnudārza grupu strādās psihologs. Tas palīdzēšot noskaidrot bērnu emocionālo stāvokli, ikdienu pavadot kopā ar konkrēto audzinātāju.

TOP komentāri

 • Viedoklis
  +54 +51 -3

  Viedoklis

  Uzskatu, ka sen bija laiks uzstādīt video novērošanas kameras katrā grupiņā, lai agresīvas audzinātājas neatļautos darīt pāri bērniem. Tādas audzinātājas ir pietiekami daudz, kuras nedrīkst ne tuvu laist pie bērniem.
 • Ventin mamma
  +38 +37 -1

  Ventin mamma

  Muterite ar ieksam! Mums sen ventiniem vajadzeja Danutu nosudzet,bet vina laicigi aizmuka uz Liepāju.
 • Sol
  +30 +30 0

  Sol

  Izskatās, ka skolotājas, sadevušās rociņās, ņemas tik aizstāvēt amata brāļus un māsas... jā, pie visa vainīgi bērni, melo vienā laidā... vecākiem pašiem bērnos jāieaudzina cieņa, bet paši balti un pūkaini... :) Vajadzētu gan kādreiz apskatīties arī uz saviem "cīņu biedriem" mazliet kritiskāk... Vecāki jau var mācīt cieņu bērnam, zili palikdami, bet ja skolotājam attiecīgais bērns nesimpatizēs, tāpat trāpīs pa pakausi un būs muļķis un muļļa... :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl