“Bērniem tā ir vilšanās!” Barona ielas bērnu laukumā vairākas no konstrukcijām mēnešiem ilgi izmantot aizliegts

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Barona ielas bērnu laukums ir jauniešu iecienīts – plašais atrakciju piedāvājums ir liels vilinājums, tāpēc bērni, īpaši vasaras periodā, kuplā skaitā viesojas galvaspilsētas lielākajā atpūtas laukumā. Tomēr dažas no konstrukcijām jau vairākus mēnešus izmantot ir aizliegts. Vecāki un jaunieši uzdod jautājumu: “Kad tās beidzot salabos?”

Pie vairākām atrakcijām izliktas izkārtnes, vēstot, ka tehnisku iemeslu dēļ tās izmantot aizliegts. Satiktie bērni un viņu vecāki nenoliedz, ka slēgtās konstrukcijas skumdina. Evija kopā ar ģimeni bērnu laukumu apmeklē reizi gadā. Šī viesošanās reize sagādājusi bēdas dēlam, kurš nevarējis izmantot visas piedāvātās atpūtas iespējas. Savukārt jaunietis Armands regulāri apmeklē bērnu laukumu un stāsta, ka pagājis jau ilgs laiks kopš konstrukciju slēgšanas. Ir bijis aculiecinieks arī nelaimes gadījumiem. Rotaļu laukumā esot lauztas rokas un kājas, arī ātrā palīdzība nereti redzēta.

Katru gadu tieši siltajos mēnešos gūto traumu skaits bērniem pieaug! Šogad pirmo siltuma vilni izjutām jau aprīlī – tas bijis pamanāms arī Bērnu slimnīcas uzņemšanas nodaļā.

Jānis Upenieks
Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas bērnu traumu, ortopēdijas un mugurkaula ķirurgs

Sākot ar vienkāršiem un banāliem sasitumiem, zilumiem, skrambām, kas neprasa ārstēšanos slimnīcā, beidzot ar komplicētiem mežģījumiem, lūzumiem un citām nopietnām traumām. Traumēto bērnu skaits vasaras periodā pieaug.

Dakteris par īpaši bīstamām sauc padomju laiku konstrukcijas, kas daļā pagalmu saglabājušās līdz pat šodienai. “Tādos laukumos risks gūt traumas ir lielāks nekā modernos, sertificētos rotaļu laukumos,” stāsta ārsts. Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte norāda, ka departaments ikdienu saņem informāciju, ka apmeklētāji neievēro laukuma noteikumus un bojā uzstādītās rotaļu iekārtas, kuras pēc tam nav izmantojamas, jo neatbilst noteiktām drošības prasībām.

Baiba Gailīte
Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve

Arī šoreiz ir izveidojusies šāda situācija un bojātās rotaļu iekārtas detaļas ir pasūtītas pie iekārtu ražotāja Eiropā, bet to piegāde valstī iepriekš noteiktās ārkārtas situācijas dēļ ir aizkavējusies. Šobrīd ir saņemta tikai daļa no nepieciešamajām detaļām, lai novērstu bojājumus un savestu rotaļu iekārtas kārtībā, lai tās atbilstu valstī noteiktām drošības prasībām.

Departaments sola, ka atlikušās detaļas pavisam drīz tikšot piegādātas, lai jau tuvākajā laikā visu savestu kārtībā un bērni varētu pilnvērtīgi rotaļāties!