“Bērniem ir risks saslimt ar astmu!” Apsaimniekotājs nojauc skursteni, ģimene dzīvo mitrumā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

4 komentāri

Kandavas iedzīvotāja Eva dzīvo pilsētas centrā kopā ar saviem bērniem. Vairāku mēnešu garumā sievietes ikdiena paiet raizēs par savu un bērnu veselību. Iemesls raizēm ir mājas apsaimniekotāja pēkšņā ideja nojaukt skursteni.

Eva stāsta, ka sākumā nekas neliecinājis par to, ka būs jādzīvo bez skursteņa. Galvenais iemesls skursteņa nojaukšanai esot bijis tā stāvoklis – tas esot bijis izdedzis tik ļoti, ka cauri spīd. Taču nojaukšana bijusi ar norunu, ka uz apkures sezonu tas tiks uzcelts atpakaļ.

Šobrīd apkures sezona ir sākusies, taču skurstenis kā nav, tā nav. Lai apsildītu virtuvi, Eva izmanto eļļas radiatoru. Taču dzīvokļa otrajā pusē atrodas krāsns, ar ko izdodas apkurināt guļamistabu. Taču mitrums dzīvoklī ir milzīgs. Tas atspoguļojas ģimenes veselībā.

“Meitai veidojas astma, man pašai ir bronhīts, mazajai sešgadniecei bronhīts. Man ir ārsta izraksts, kur ir atzīts, ka mums ir bronhīts.”

Evas vecākā meita mācās 10. klasē. Šobrīd ikdiena paiet, divas nedēļas esot skolā, pēc tam gandrīz mēnesis tiek pavadīts mājās sliktā veselības stāvokļa dēļ.

Naktīs esot grūti gulēt, jo Evai esot stiprs klepus. Dienas laikā grūti ir elpot un māju piekurināt ir gandrīz neiespējami.

Pats mājas apsaimniekotājs Bez Tabu vizītes laikā esot aizbraucis atpūsties uz ārzemēm. Mēģinām ar viņu komunicēt telefoniski, taču tas neizdodas. Vīrietis aizbraucis atpūsties bez sakariem, un uz viņa telefona zvaniem atbild dēls, kuram nav sīkāka informācija par skursteņa problēmu.

Kandavas domes izpilddirektors Egīls Dude atzīst, ka sākumā pastāvējis par to, ka skurstenis tiešām ir jāsalabo, taču uzsver, ka tajā mirklī neesot bijusi nekāda runa par naudām.

“Apsaimniekotājs noārdīja skursteni, konstatēja, ka to atjaunot bez lielām naudām nav iespējams.”

Apsaimniekotājs uzstādījis savus noteikumus – ja dome gatava maksāt par jaunu skursteni, tas tiks uzstādīts. Jāpiebilst, ka summa, kas nepieciešama, ir vairāk nekā 3000 eiro.

Dome nespēj segt šīs izmaksas. Mājas uzkrājumos nav tādas tik lielas summas, lai spētu segt skursteņa uzbūvēšanas izmaksas.

Apsaimniekotājs solījis jautājumam par jaunu skursteni pievērsties nākamgad. Tikt pie jauna dūmvada šogad esot iespējams tad, ja Eva nepieciešamās izmaksas finansē no savas kabatas.

TOP komentāri

 • Nona
  +4 +3 -1

  Nona

  Ir jāmeklē cits dzīvoklis. Rakstā nav norādīts, vai dzīvoklis ir privātīpašumā vai pašvaldības. Padomju laiki beigušies, var meklēt citu dzīvokli, ne bērnus bendēt!
 • ???
  +2 +2 0

  ???

  Kas tās par mistiskām summām? Iebūvējot skursteni no 1 stāva-3 stāvam + krāsns+ trubas + viss cits kas vajadzīgs ap 5000 euro.
 • .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl