“Bērni regulāri slimo!” Daudzbērnu ģimenei Tiņģerē nākas dzīvot mitrumā un pelējumā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

6 komentāri

Pirms diviem gadiem Talsu dome Līgas ģimenei piešķīrusi dzīvokli Īves pagasta Tiņģerē. Vasaras mēnešos ar trīsistabu dzīvokli esot apmierināti, taču ziemas mēnešos sākoties problēmas, jo telpās ir liels mitrums, aukstums un pelējums.

Par situāciju stāsta Līga, kura ir četru bērnu māmiņa. Dzīvoklī esošā mitruma dēļ bērni regulāri slimojot. Arī ģimenes ārsts apliecinājis, ka mitrums un pelējums vainojams pie atvašu slimošanas.

Līga

Meitai ir hroniskas iesnas. Katru otro nedēļu viņai ir iesnas un klepus. Klepus ir dziļš, to bez antibiotikām izārstēt nevar.

Māju apsaimnieko “Talsu namsaimnieks” – tā pārstāvji vairākkārt esot Līgai teikuši, ka pie pelējuma un mitruma vainojams tas, ka dzīvoklis atrodas trešajā stāvā pie mājas gala sienas. Savukārt raidījumam “Bez Tabu” pārstāvis Egils Bariss piebilst, ka apsekošanas reizēs konstatēts, ka ģimene izmazgāto veļu izžauj istabās. “Pieļauju, ka šī drēbju žāvēšana rada papildu mitrumu,” min apsaimniekotājs.

Līga lūgusi uzsākt mājas siltināšanas darbus, tomēr apsaimniekotājs stāsta, ka tam nepieciešama pārējo iedzīvotāju piekrišana. Šobrīd neesot izdevies ar pārējiem mājas iemītniekiem vienoties par darbu uzsākšanu.

Talsos un to apkārtnē pašvaldībai piederot 800 īpašumu – domes pārstāve Inita Fedko informē, ka Līgas ģimenei piedāvāts variants – divistabu dzīvoklis Laucienē, kurš esot labā stāvoklī. Tomēr Līgai šis piedāvājums negājis pie sirds, jo telpas esot pārāk mazas, lai seši cilvēki tajās dzīvotu.

TOP komentāri

 • *
  +14 +14 0

  *

  Dzīvojām iepriekš līdzīgā dzīvoklī, ir daži ieteikumi, kas palīdzēs 90%
  -Nopirkt mitruma savācēju un likt telpā kur žāvē veļu ( labu pa ~150e)
  -Atbrīvoties no puķēm, tās arī dod papildus mitrumu
  -Regulāri vēdināt telpas
  -Protams visu esošo pelējumu ar speciālo ķīmiju nost. Mums bija tā, ka vienkārši uzpūtām un pēc pāris sekundēm viss melnums pats pazuda. Pēctam ik pēc 6h uzpūtām vēl 2x un viss bija labi.
  Bet nu tā kā mājās papildus visam bija tikai 19°C ātri pārdevām.
 • Wiki
  +13 +10 -3

  Wiki

  Talsu namsaimnieks visu labi arī paskaidroja. Cerams Līga tagad saprata.
  Vajag drēbes ārā žāvēt, lai vīrieši sataisa tā lai var balkonā karināt drēbes vai dažām mājām var ārā karināt noteiktās vietās. Kā arī jāvēdina telpas. Jāpārbauda sanmezgls, ja nu kaut kas pil un nav ievērots.
  Un ieteicams pašiem arī remontu uztaisīt nevis gaidīt, kad visi citi viņu vietā darīs. Jāsāk kustēties un darboties.
 • ...
  +6 +6 0

  ...

  Dzīvoklis ir iedots, par ko sūdzības???? Priecājies par tik lielu dzīvokli, par jauniem logiem, plašām telpām! Izpūt līdzekļus pelējumam! Liec sildītāju pie sienas, lai žūst un telpā nav mitruma! Slapjās drēbes arī tiešām mitrina telpu! Vajag domāt līdzi nedaudz. Citiem pat ne tuvu tādi apstākļi nav.......

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl