Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

34 komentāri

Pagājušā gada augustā Jāņa ģimene nopirkusi jaunu traktoru “Belarus 820”. Tas maksājis 28 tūkstošus eiro, bet ģimene traktoru nav varējusi lietot jau drīz vien pēc tā iegādes, jo radušās tehniskās problēmas viena pēc otras. Jānis uzskata, ka tie bijuši slēptie tehniskie defekti.

Traktoram bijusi vienu gadu ilga garantija, tāpēc lūdzis pārdevējam, lai veic garantijas remontu. Pārdevējs no tās esot izvairījies, izņemot vienu reizi, kad meistars ieradies, lai novērstu eļļas noplūdi, taču arī pēc remontdarbu veikšanas (par ko nācies samaksāt), eļļa tik un tā tecējusi un traktors turpinājis niķoties visdažādākajos veidos.

Traktora pārdevējs taisnojas, ka līdz šim gan neesot saņēmuši sūdzības par “Belarus 820” no citiem pircējiem, kas to iegādājušies. Taču atzīst, ka ir nopirkts ne jau tas labākais traktors, bet gan lētais “Belarus” modelis, tāpēc neesot jābrīnās, ka ir problēmas. Šīs markas traktoru izvēloties tie, kas negrib lieki tērēties par remontu, jo “Belarus” remonta izmaksas esot salīdzinoši zemas.

Jānis sašutis, ka pēc saņemtajām pretenzijām par tehniskajiem defektiem pārdevējs drīz vien pārstājis atbildēt uz telefona zvaniem un arī uz e-pastiem. Vien, kad nosūtījis ierakstītu vēstuli, sekojusi atbilde. Kālab esot atsacījušies veikt garantijas remontu, pārdevējs min vairākus ieganstus, tostarp traktoram nav veiktas tehniskās apkopes.

Jānis atteikuma iemeslus uzskata par nepamatotiem. Uzzinājis, ka minētās markas traktoru nemaz nedrīkstot reģistrēt Latvijā, jo neatbilst normatīvo aktu prasībām, tostarp izmešu daudzums pārsniedz pieļaujamo normu.

Pārdevējs atzīst, ka izmešu daudzuma dēļ to tiešām pirmreizēji nereģistrē Latvijā, bet esot citas Eiropas Savienības valstis, kur to varot piereģistrēt, bet pēc tam, kā lietotu – arī Latvijā. Viss esot likumīgi.

Raidījums Bez Tabu skaidro, ko par šo faktu saka Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras pārstāvis, vai tā nav likuma apiešana ar līkumu un kādu risinājumu piedāvā traktora pārdevējs, lai izlīgtu ar pircēju.

TOP komentāri

 • Guntis Guntis
  +25 +24 -1

  Guntis Guntis

  Ideāls piemērs,kà stràdā ierèdņi pie mums! Uz katru stùri pa iestādei,kura itkà atbild par kaut ko,bet kad jàrisina problēma un jāatrod vainīgo,tā uzreiz piemeklè pantu un atkratās. Lepojamies ar šo aparātu...
 • Antons Aleksāns
  +10 +10 0

  Antons Aleksāns

  Batķa nav uzraudzījis ražošanas salikšanas procesu.......
 • irena

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl