Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

29 komentāri

Pašā Dobeles centrā nama pagalmā zem klajas debess jau teju mēnesi eksistē vīrietis. Iedzīvotāji satraukušies, ka pašvaldība kungam nepalīdz, tā vietā, iemūžināts iedzīvotāju video, kā pašvaldības policists diskusijā vīrietim piedēvē alkoholiķa īpašības. Tomēr apkaimē dzīvojošie stāsta, ka kungs, kamēr dzīvo pagalmā, nav redzēts alkohola reibumā, ir kluss un pieklājīgs.

Bez Tabu komanda sastop 59 gadus veco Juri Zaļās ielas 2. nama pagalmā. Apsedzies ar segu, viņš sēž uz soliņa un lasa grāmatu. Stāsta, ka šeit uzturas trīs nedēļas. Viņu ar tiesas lēmumu esot izmetuši no dzīvokļa parādu dēļ.

Lai gan nav diez ko runīgs, atklāj, ka problēmas sākušās, kad zaudējis darbu. Aiz muguras garš kaitīga darba mūžs – 30 gadus pārkrāvis minerālmēslus, sasirdzis ar arodslimību, kļuvis par invalīdu, vairs nav varējis strādāt.

Pagaidām nelaimes putnu uztur pie dzīvības tikai iedzīvotāji

Apkaimes iedzīvotāji stāsta, ka uztur kungu pie dzīvības kā nu var: pabaro, padzirda, cienā ar smēķiem.

”Viņš pats mums neko neprasa. Ir ļoti kluss un solīds. Sēž un guļ te uz soliņa. Žēl cilvēciņa, ka viņam jānakšņo pagalmā. Pat sunim var atrast mājas patversmē, bet te nekā,” stāsta iedzīvotājs, kurš vēlas palikt anonīms.

”Vienreiz dienā es ”točna” viņam iedodu paēst. Kad lietus līst, viņš pavelk soliņu zem koka. Tā arī sēž un guļ. Viņam jau iesnas un klepus. Kas notiks? Drīz uz slimnīcu būs jāved. Visas drēbes slapjas,” satraukta ir cita iedzīvotāja.

Pašvaldības policists nepalīdz, bet apgalvo: “Tu katru dienu dzer!” Iedzīvotāji noliedz kunga nav žūpību

Iedzīvotāji piesaistījuši Dobeles novada pašvaldības policistus. Fiksēta kārtībsargu un likteņa varā pamestā vīrieša saruna, kurā policisti tā vietā, lai nogādātu klibo un izlijušo kungu sociālajā dienestā, uzdodas par atkarību ekspertiem un piedēvē kungam alkoholiķa problēmas. Lūk, policista un Jura kunga sarunas fragments:

 • Policists: ”Domā, kur tu dzīvosi!”
 • Juris: ”Domāju, domāju. Iešu uz sociālajiem.”
 • Policists: ”Nu tad ej, kamēr esi skaidrā.”
 • Juris: ”Kāpēc lai es nebūtu skaidrā?”
 • Policists: ”Tu taču katru dienu divlitrīgos dzer. Kādā skaidrā?”

Kad sarunā iejaukusies mājas iedzīvotāja, aizstāvot vīrieti, policists esot uzvedies laipnāk. ”Es viņu šeit trīs nedēļas redzu. Vispār neesmu redzējis dzērušu. Nevienu reizi nav redzēts, ka viņš dzertu. Man paziņa strādā veikalā. Viņa man teica, ka tiklīdz viņam ir kāds centiņš, pērk maizīti, nevis alkoholu.

Dobeles novada pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Fecers nekomentē padoto kārtībsargu izteikumus. Taujāts, kāpēc policisti nenogādāja bezpalīdzīgā stāvoklī esošo kungu pie sociālās palīdzības sniedzējiem J. Fecers stāsta, ka ”viņam teica, ka tādu dzīvi nevar turpināt, ir jāvēršas pēc palīdzības sociālajā dienestā, bet šis vīrietis sākotnēji nedevās projām.”

Sociālā dienesta jaunais klients

Lai gan aculiecinieka video redzams, ka kungs knapi pārvietojas un ir izlijis, policisti aizbrauc. Vien pēc atkārtota iedzīvotāju izsaukuma policisti ieradušies un nogādājuši vīrieti sociālajā dienestā. Dienesta vadītāja Beata Limanāne informē, ka līdz šim kungs nav nonācis sociālās palīdzības sniedzēju redzeslokā.

”Personai mēs piedāvājām nomazgāties, bet viņš norādīja, ka viņam ir savi resursi – māsa un draugs, pie kura iespējams uzturēties. Teica, ka tur arī viņš nomazgāšoties. Viņš varēja pārvietoties. Personai tika izskaidrota viņam pienākošā sociālā palīdzība. Uz to viņš atbildēja, ka viņam kontā ir 5000 eiro. Viņš pie mums neieradās reibuma stāvoklī. Līdz ar to nebija vajadzības vest viņu uz atkarību pārbaudēm. Neredzējām iemeslus, lai viņu stacionētu,” stāsta sociālā dienesta vadītāja B. Limanāne.

Lai gan kungs acīmredzami klibo, kā novēro Bez Tabu, ar grūtībām pārvietojas, sociālajā dienestā viņam piedāvāts viens spieķis. Iedzīvotāji uzskata, ka bijis nepieciešams viņu nosūtīt uz veselības pārbaudēm ārstniecības iestādē.

Lai iestātos dzīvokļa rindā, kungam jāpierāda mazturīgā statuss. Dobelniekus satrauc, ka, ja reiz ir māsa, kura varot palīdzēt, draugi un pat 5000 eiro uz konta, kāpēc viņš atgriežas uz soliņa zem klajas debess.

”Es informēšu par to sociālo darbinieku. Viņš tad, iespējams, būs obligātais klients. Mēs varam viņam sniegt palīdzību pret paša gribu, ja viņš apdraud sevi vai apkārtējos,” par veidiem, kā palīdzēt turpina sociālā dienesta vadītāja B. Limanāne.

Foto

TOP komentāri

 • Dobelnieks
  +9 +9 0

  Dobelnieks

  Kārtejo reiz pārliecinos, ka žurnaļugām vajag tikai reitingus, dzivoju Ausmas masivā un entās reizes esmu redzējis, kā poliči ved šo "nelaimes putnu" mājās. Vecis piemīstām biksēm, pālī vazājās pa pilsētu, streipuļo un gāžās..a te pasniegts, kā dzīves upuris :D Ja var atļauties ēst kafeinīcās, tad tik nabags nemaz nav.. Varēja Šakurovu nointervēt, viņa tur pat blakākm ir dien dienā, viņa pastāstītu pavisam pretēju ainiņu.
 • Linda Musina
  +8 +8 0

  Linda Musina

  Es ļoti atvainojos, bet cik "gudri" ir pastāstīt visai LV to cik kungam kontā ir nauda!?!
  Kādam kam aptrūksies nauda priekš "labumiem" īsta zelta bedre. Vieta kur kungs uzturas ir zināma, tas, ka ir bezspēcīgs (fiziski) arī ir zināms un par naudu jau viss ir skaidrs!
  Nu super!
 • Prātnieks
  +8 +7 -1

  Prātnieks

  Ir skaisti kaut ko murgot, aprunāt sociālos, policiju, bet sāksim ar to, ka ja jau viņš tur nakšņo uz soliņa mēnesi, tad kāpēc tā pati interviju devusī meitene neziņoja nevienam, toties iztervijā gudri spriedelēja. Pats ,,upuris'' vairākas reizes bijis atskurbtuvē, piedzēries gulējis pilsētas centrā. Nu un paši žurnālisti tā visu samontējuši, ka tautai tikai pasniedz to negatīvo, lai viens otru norietu. Manuprāt naida kurinātāji ir žurnālisti. Skumji.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl