Bēdīgi slavenā tūroperatora SIA ”Prieks tūre” klientiem aizdomas, ka uzņēmuma vadība pat negrasās atmaksāt klientiem naudu

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

5 komentāri

Augusta beigās ar skaļu skandālu atklājās, ka tūrisma firma ”Prieks Tūre”, iespējams, ir pamatīgi apkrāpusi savus klientus. Daļa no atpūtā aizbraukušajiem netiek mājās no ārzemēm, jo firma nav samaksājusi par transportu, daļa klientu, kaut naudu samaksājuši, paliek bez kārotajām ceļojuma biļetēm. Uzņēmuma vadība sola, ka saistības ar klientiem tiks nokārtotas, bet tālāk sekojošie notikumi cilvēkos par to raisa šaubas.

Ap 400, iespējams, apkrāptiem klientiem, tiem atmaksājamās naudas summas aptuveni 200 000 eiro. Šādus skaitļus “Bez Tabu” min vīrietis, kurš pats ir starp tām personām, kuras SIA ”Prieks Tūre” izvēlējušās kā tūrisma firmu, ar kuras starpniecību doties ceļojumā, bet paliek ar garu degunu. Cilvēkiem aizdomīgas šķiet darbības, kuras veic firmas vadītājs un kuras, viņuprāt, liecina par to, ka tiek darīts viss, lai bijušajiem klientiem nebūtu jāatmaksā nauda par nenotikušu vai slikti veiktu darījumu.

Artūrs Tūrisma
firmas klients

”Pirmkārt, jau tas, ka kompānijas vadītājs pēkšņi noslēdz laulības līgumu ar sievu par mantas dalīšanu. Otrkārt, SIA tiek pārdots 1990. gadā dzimušam Moldovas pilsonim. Treškārt, lai arī tika solīts, ka firma turpinās darbību, šobrīd tiek tirgotas ofisa telpas.”

Attiecīgās darbības cilvēkiem liek aizdomāties par to, ka tiek gatavota augsne tam, lai kompānijai nebūtu par nenotikušajiem darījumiem jāatmaksā nauda klientiem. Ir zināms, ka pēc tam, kad gaismā nāca nesmukumi, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs SIA ”Prieks Tūre” uzdeva līdz 15. septembrim visiem klientiem atmaksāt viņu iemaksāto naudu par nenotikušajiem tūrisma braucieniem. PTAC rīcībā nav informācijas, vai jel kāds no cilvēkiem visu summu jau būtu atguvis. Savukārt Artūrs, kurš tiekas ar “Bez Tabu”, stāsta, ka no kompānijas 1000 eiro vietā ir atguvis vien 40 eiro.

Santa Zarāne
PTAC pārstāve

”Mēs sazinājāmies ar firmas pārstāvjiem, viņi solīja, ka nauda līdz septembra vidum tiks atmaksātā. Jā līdz noteiktajam datumam tas nenotiks, patērētājiem jāvēršas pie mums un jāraksta iesniegums.”

Savukārt Valsts policija, kura pret kādu SIA ”Prieks Tūre” amatpersonu ir uzsākusi krimināllietu par iespējamu naudas piesavināšanos un izmeklēšanas gaitā ir aizturējusi vienu personu, no komentāriem atturas. Likumsargi aicina visus iespējamos cietušos vērsties policijā ar iesniegumu, jo līdz šim to ir izdarījušas 12 personas, bet ir pamatotas aizdomas, ka cietušo skaits ir krietni lielāks.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl