Bauskas ielas rajonā regulāri jūtama pamatīga smirdoņa; kas ir pie vainas?

Komentāri

Laucis, pīle, gulbji – šie ir putni, kuri iecienījuši uzturēšanos un ligzdošanu Bieķengrāvī. Gar krasta līniju sabūvētas privātmājas, kurās dzīvošana šķietami ir kā pasaka. Kluss, zaļš… Bet ir kāds “bet”, kas tejienes iedzīvotājiem pamatīgi gandē ikdienas dzīvi. Tā ir neciešama smirdoņa.

Kamēr āra temperatūra ir zema un vēji lēni, tikmēr, ko elpot, te esot. Kā kļūstot silts un vējš spēcīgāks, smirdoņa tāda, ka cērt elpu ciet.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Pie vainas Rīgas ūdens pārziņā esošā mantība – sūkņu stacija un tai apkārt esošās akas. Ir redzams, ka kādai betona vāks caurumaināks par zvejnieku tīkliem, citai ap to caurumi kā izdilušās zeķēs. Bez Tabu novēro, ka viena no akas vietām nesen apbērta ar zemi, lai to noslēgtu un novērstu smirdoņas izplatību.

Bez Tabu skatītāji saka, ka tāpat tur netālu ne reizi vien manīti Tukuma piena auto, kuri akās izgāž mucu saturu. Legāli? Izrādās, – jā. Pēc ekoloģiskās katastrofas Tukuma pusē esošajā Slocenes upē, kurā ieplūda neattīrīti ūdeņi, kuri nonāca Šlokenbekas ezerā un nogandēja aptuveni četras tonnas zivju, Tukuma piens noslēdzis līgumu ar Rīgas ūdeni, ka viņu auto var izmantot galvaspilsētas akas. Līgums lauzts netiks, ierādīs citas, nomaļākas vietas, kurs gaisa maitāšana iedzīvotājiem netraucēs – tā vismaz saka Rīgas ūdens pārstāvis telefoniski.

Rīgas ūdens pārstāvja komentārs:

Šobrīd šī te situācija pagaidām nav analizēta. Ņemot vērā jūsu signālu, mēs protams apsekosim šo situāciju. Es gan gribētu teikt to, ka – jā, siltā laikā Rīgā neatkarīgi no aku vāku stāvokļa notekūdeņu smakas ir jūtamas, bet to monitorings norāda uz to, ka noteiktā smaku norma pārkāpta netiek.

Visas problēmas atrisināt mēs nevaram, jo tas prasa milzīgus finanšu līdzekļus, bet, ja šajā gadījumā problēma ir ar aku vākiem un to nekvalitatīvo stāvokli, tos nomainīsim.

Skaties video!

Lasi vēl