Bauskas iedzīvotāji apsūdz policiju pilnvaru pārsniegšanā, nepamatoti ielaužoties privātīpašumā

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

5 komentāri

Likumā par policiju skaidri un gaiši ir aprakstītas situācijas, kurā likumsargi drīkst ieiet kādas privātpersonas īpašumā. Ar un bez tiesneša izsniegtām sankcijām. Bauskas puses Vecsaules iedzīvotāji ir pārliecināti, ka tās puses policistiem šķiet, ka šie likumi uz viņiem neattiecas un tos nav jāievēro.

Bez Tabu rīcībā nodotajos video novērošanas kameru ierakstos redzams tracis pie divu kaimiņu īpašumu žoga. Stumdīšanās, grūstīšanās, līdz viens no ķīviņā iesaistītajiem vīriešiem krīt. Blakus ir policijas darbinieks, kurš nostājas pa vidu un mēģina izšķirt iekarsušās personas.

Kā stāsta video iesniedzēja, viņa pārbijusies, ieraugot, ka nāburgu žogs tiek nojaukts un uz viņas zemes sāk grozīties cilvēki.

Ina
Šokēta par notikušo

Normālā valstī cilvēki, policisti nāk pa vārtiem, durvīm. Es izgāju laukā un prasīju, ko viņi dara manā īpašumā.

Policisti nevarēja uzrādīt nekādas atļaujas. Ir taču zināms, ka likumsargi privātā īpašumā bez speciālas atļaujas var ienākt tikai ekstra gadījumos.

Policija uz šejieni izsaukta, jo nāburgs konstatējis, ka kāds ir aizzāģējis žoga dzelzs stabus. Likumsargi saukti, jo sabojāta manta. Te piebilstams, ka starp abiem kaimiņiem jau izsenis ir kašķis par zemes robežām. Katrs uzskata, ka tieši viņam pienākas vairāk zemes.

Šobrīd norit tiesvedība par piebraucamo ceļu. Vieni, atsaucoties uz zemes grāmatām, to savulaik bloķē, otri – barjeras vāc nost. Līdz beidzot tiek uzcelts gruntīgais žogs.

Ja vieni Vecsaules iedzīvotāji gatavi runāt par visu, viņu kaimiņi no sarunas kameras priekšā atsakās, sakot, ka nereaģēs uz kaimiņu izteikumiem un ka tā ir provocēšana. Kad beigsies tiesvedība zemes lietā, būs skaidrs, kuram ir taisnība. To, ka kaimiņš esot vainojams stabu bojāšanā, manījuši citi kaimiņi.

Kā tad ar policijas darbinieka rīcību? Vai viņš pārkāpis likumu? Bauskas policijas iecirkņa vecākā inspektore Svetlana Grantiņa Bez Tabu skaidro, ka dabā situācija ir tāda, ka katrs kaimiņš uzcēlis savu žogu. Starp tiem ir zemes strēle, par kuru nav skaidrs, kam tā pieder. Policijas darbinieks atradies uz tās, nevis kaimiņu īpašumā.

”Abus īpašumus atdala žogi, vārti. Policijas darbinieks atradās uz tās, nevis blakus teritorijā.”

Policijā saka, ka, ja kādam ir pretenzijas par darbinieka rīcību, jāiet un jāraksta iesniegums ar lūgumu izvērtēt darbinieka rīcību, jo likumā par policiju ir teikts, ka bez atļaujas privātīpašumā policists drīkst ieiet tikai tad, ja kāda persona aizturama nozieguma vietā, apdraudēta citu personu dzīvība, ir pamatotas aizdomas, ka tajā atrodas cilvēks, kurš tiek turēts aizdomās, apsūdzēts vai notiesāts par smaga vai sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu un izvairās no izmeklēšanas, tiesas vai soda izciešanas un tā tālāk.
5 komentāri