Bauskā piekautā vīrieša lietā policija nozīmē dīvainas ekspertīzes. Viņaprāt, policija cietušajam atriebjas!

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

30 komentāri

Pirms pāris dienām Latviju pāršalc skandāls, kuram par iemeslu ir aculiecinieka uzņemts video. Tajā redzams, kā Bauskā policistu klātbūtnē tiek piekauts kāds vīrietis, bet likumsargi izliekas to neredzam.

Teju uzreiz pēc tam, kad video, kurā redzama policijas bezdarbība, ir ”palaists tautās”, likumsargu vadība nāk klajā ar paziņojumu, ka pret diviem saviem darbiniekiem, kuri bija notikumu vietā, ir uzsākuši disciplinārlietas.

Abi policisti, vīrietis un sieviete, uz to laiku ir atstādināti no pienākumu pildīšanas. Daudziem skatītājiem ir radies jautājums, kā viss sākās un ar ko beidzās, jo aculiecinieks ir iemūžinājis konflikta kulmināciju. Bez Tabu izdodas sazināties ar piekauto vīrieti un uzklausīt viņa stāstu.

Asaru gāze un dūre

Konflikts aizsācies spēļu zālē, kur kungs kopā ar draugu atpūšas. Kāda agresīva kompānija aizskar viņa paziņu, bet dūru vicināšana nenotiek, vien grūstīšanās. Kad abi iziet laukā, ir ieradusies apsardze, kuri vīrieša atpūtas kompanjonam, lai arī viņš neesot nemiera cēlājs, sejā iepūš asaru gāzi.

Atbrauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, policija. Kamēr mediķi apskata asaru gāzi izbaudījušo personu, konflikts starp kompāniju un Bez Tabu satikto vīrieti turpinās.

Es biju gabalu nostāk no policijas automašīnas. Devos pie likumsargiem, jautājot, vai viņiem nebūtu jāiejaucas? Es tā arī nesapratu likumsarga darbību, kad viņš mani vilka uz dienesta automašīnu. Pēkšņi pieskrēja vīrieši no otras kompānijas un ”izslēdza” mani.

Kā piekautais stāsta, viņš nav zaudējis samaņu, policists ne reizi nav apjautājies, vai viņam nepieciešama mediķu palīdzība. Pēc kāda laika pats piecēlies un aizgājis uz mājām.

Dīvainā ekspertīze

Uz Bauskas policijas iecirkni cietušais rakstīt paskaidrojumu dodas pēc pāris dienām, nenojaušot, kas viņu tur sagaida. Policijas rīcībā esot video novērošanas kameru ieraksts, kurā redzams konflikta brīdis. Viņam to piedāvā noskatīties, bet nevienā no trim likumsargu datoriem video nevar atskaņot. Tālāk seko paziņojums, ka persona tiek aizturēta.

Par ko? Policistei sievietei, pret kuru nu uzsākta dienesta pārbaude, liekas, ka viņš kautiņa laikā, iespējams, bijis narkotisko vielu apreibināts. Tālāk seko brauciens policijas automašīnā uz Rīgu, uz ekspertīzi. Kāpēc šo ekspertīzi, ja jau ir aizdomas, ka vīrietis lietojis narkotikas, nenozīmēja uzreiz brīdī, kad notika konflikts? Kāpēc viņu tad neaizturēja?

 

Ieva Sietniece
VP Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve

Ja policijas darbinieks konstatē, ir aizdomas, ka persona varētu būt narkotisko vielu iespaidā, viņai ir tiesības viņu nosūtīt uz tiesu medicīnas ekspertīzi.

Jo pēc pagājušā gada pieejamajiem atskaišu datiem, kad policijas darbinieks uz aizdomu pamata nosūtījis (personu) uz ekspertīzi, lielākoties fakts, ka personas ir lietojušas narkotikas, ir apstiprinājies. Kā jau teicu, visa policijas darbinieku rīcība tiks izvērtēta disciplinārlietas ietvaros.

Vairāk neko policija nekomentē. Vīrietim ir aizdomas, ka uzsāktās lietvedības pret viņu ir policistu atriebība. Par to, ka pret likumsargiem uzsākta disciplinārlieta, jo uz ekspertīzi viņu nosūta tieši tā darbiniece, pret kuru ierosināta pārbaude un kura šobrīd atstādināta. Ekspertīžu rezultāti šobrīd nav zināmi. Kas notiks, ja izrādīsies, ka narkotikas nav lietotas, aizturēšana ir nepamatota?

Foto

TOP komentāri

 • cieee
  +4 +4 0

  cieee

  varmākas civilsievas brālis ir ceļu policists bauskā! ( ir jautājumi?)
 • Валд Фэлсберг
  +4 +4 0

  Валд Фэлсберг

  Un diemžēl arī "Bez tabu" tur piedalās, nevis atmasko.
 • Валд Фэлсберг
  +4 +4 0

  Валд Фэлсберг

  Lasot komentārus, kuros neviens komentētājs nenorāda uz "Bez tabu" absurdajiem meliem, ka policists pats neesot cietušajam sitis, kaut arī video tas skaidri redzams, secinu, ka šie visi ir paša "Bez tabu" komentāri no falšiem profiliem. Ja kāds no jums ir reāls cilvēks, atsaucies: vai tiešām tu neredzi, ka policists sit?!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl