Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

76 komentāri

Valentīnas kundze no Balviem vairākas reizes centās sazvanīt “Elektrum” klientu servisu, taču nesekmīgi. Dispečeri ilgstoši neatbild uz zvaniem, taču rēķina apmaksas termiņš strauji tuvojas.

Šogad, gluži kā iepriekšējos gadus, Valentīnas kundzei ir izlīdzinātais maksājums, kas paredz mēnesī par patērēto elektroenerģiju maksāt 4,20 eiro + PVN. Lielāko pārsteigumu sagādā maksa par tā saucamo OIK jeb obligāto iepirkumu komponenti, kas ir lielāka nekā maksa par patērēto elektrību.

Valentīna
Saņēmusi jaunāko rēķinu no “Elektrum”

Nevaru tikt galā ar “Elektrum”, gribu jums jautāt, jo jūs ātri nokārtosiet šo jautājumu. Kāpēc obligātā iepirkuma komponente (OIK) ir lielāka nekā maksa par patērēto elektroenerģiju? To neizprotu.

Mēnesī par OIK Valentīnas kundzei jāmaksā 4,43 eiro + PVN, tāpat vēl jāpieskaita 7,61 eiro + PVN par pārvades un sadales pakalpojumiem.

Kopsumma papildu maksājumi sasniedz pat 12,04 eiro + PVN, kamēr par patērēto elektroenerģiju jāmaksā vien 4,20 eiro + PVN.

”Latvenergo” sabiedrisko attiecību speciāliste Ivita Bidere norāda, ka ar šā gada 1. janvāri mainās OIK aprēķina kārtība, kas ietekmē ikvienu elektroenerģijas patērētāju.

Ivita Bidere
“Latvenergo” pārstāve

Maksājumu par OIK veido divas daļas. Viena daļa ir mainīgā, kas ir atbilstoša klienta patēriņam. Otra daļa ir fiksēta, kas ir atbilstoša klienta pieslēguma jaudai.

Katram klientam būtu lietderīgi izvērtēt, vai viņa patēriņš un pieslēguma jauda ir adekvāta.

Izmaiņas OIK aprēķina kārtībā ietekmē ikvienu elektroenerģijas patērētāju. Bidere norāda, ka klientiem jāapsver iespēja samazināt sev pieejamo jaudu, ja tā netiek izmantota. Lai to izdarītu, ar iesniegumu jāvēršas akciju sabiedrībā ”Sadales tīkls”.

TOP komentāri

 • Ezis
  +79 +78 -1

  Ezis

  Arī es omāju, ka tas OIK ir visīstākā iedzīvotāju aplaupīšana, pie tam ne to turīgāko. Mums arī par saimniecības ēkās patērēto elekrību ( 5 -6 kilowati mēnesī) šogad rēķins ir gandrīz 10 eiro. Kaut pati elektrība sastāda vien pārdesmit centus. Vislielākā daļa šajā rēķinā (kopā ar pvn virs 5 eiro) ir tieši OIK. Pat tā saucamā infrastruktūras apkalpošanas maksa ir mazāka. Kāpēc tas OIK ir tik astronomisks, tik nesamērīgi liels? Pie tam to kāpēc tas vispār jāmaksā spēj saprast, šķiet, tikai tā saņēmēji. Tas OIK ir bezpridjels!!!
 • Mans vārds
  +78 +77 -1

  Mans vārds

  Diemžēl , Latvijā , jo vairāk cilvēki taupīs , jo vairāk ''izvērtēs savus patēriņus'' , jo vairāk tiks izgudroti dažādi veidi . kā noslaukt vēl vairāk , jo visi šie kakla kungi gribēs dzīvot arvien labāk un labāk un to viņi var izdarīt tikai uz citu cilvēku rēķina ...
  Ko es ar to gribēju pateikt ? To , ka šie brīnumi ir tikai brīnumu sākums ... Jau pavisam drīz tie visi slaucēj kantori sāks sacensties , kurš vairāk nopelnīs ... tad tik sāksies īstie brīnumi !
 • Sabīne Tīgere

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl