Baltijas jūras dzelmē pazudusi sieviete! “Tallink” pasažiere atklāj aizvadītās nakts notikumus uz prāmja

74 komentāri
Baltijas jūras dzelmē pazudusi sieviete! “Tallink” pasažiere atklāj aizvadītās nakts notikumus uz prāmja
Ieva Čīka / LETA

Vakar, kad Latviju piemeklēja spēcīgs pērkons un zibens, uz kuģa “Izabelle” ap plkst. 2.00 naktī norisinājās satracinoši notikumi. Raidījums Bez Tabu sazinās ar aculiecinieci, “Latvijas Radio 1” žurnālisti Agnesi Linku, kura dalās savās pagājušās nakts pārdomās sociālajā tīklā “Facebook”!

“Nakts. Guļu prāmja kajītē, pareizāk sakot, mēģinu gulēt – grozos, neērti, kaut kāds muļķīgs, spoži izgaismots sārts naktslampiņas slēdzis spiež acīs… Te pēkšņi – spēcīga vibrācija un sajūta, ka kuģis sasveras. Tālu zem manis, tomēr jūtami – motors vai kas nu tas būtu – tagad rūc citādi. Dzirdu, kā vannas istabā kaut kas apgāžas. Miegs ne acī vairs, sirds kāpj pa muti laukā. Drebinos un vizualizēju, kas nu būs.

Apzinos, ka jūra, par spīti vētras prognozēm, bija tik mierīga, cik vien var būt. Štukoju, cik ļaužiem no visa uz borta esošā pūļa pietiks vietas glābšanas laivās. Vai mani sīkie būs starp tiem? Un, tad atskan kaut kas sirēnveidīgs… Trīs diezgan skaļi zvani.

Attopos un baiļu pamiruma, lecu kājās, bakstu Ervīnu, saku, ka laikam nepatikšanas. Sarauju kaut ko pa virsu pidžamai un eju uz recepciju. Gaiteņi gan tādi dīvaini tukši, šur tur klimst tik pa kādam grīļīgam tēlam. Ir drusku pāri 2, laikam tikko slēgta disene. Info meitenes laipnām akmens sejām stāsta, ka viss ir pilnīgā kārtībā. Tiešām, tiešām.

Satraukumam NAV pamata. Sirēnas esot skanējušas personāla saziņai. Nenoticu un ap dūšu paliek vēl sūdīgāk. Dzirdu, kā pienāk zvani no citiem “jutīgajiem”, kas arī nav varējuši iegrimt promiļu miedziņā un prašņā, kas notiek.

“Everything under control” un “have a good nightsleep”. Nē, nu, super, ko lai saka. Lēnām stutēju atpakaļ uz kajīti un atceros, kā Titānikā arī stīgu grupa taču čīgāja savas vijoles līdz pēdējam.

Paskatos pa logu – “pilnīgs bullis”, kā mēdz teikt mans vīrs, melna nekuriene. Apceru, cik mammai būs bēdīgi, ja Baltijas jūra mūs paņems. Pamanu, ka kaut kāds gaismas stars vai kas tamlīdzīgs slīd pa ūdens virsmu, kas nu ir saskatāma. Saskatāms arī izgaismots glābšanas riņķis. Griežu atpakaļ un vēlreiz uzplijos reģistratūras meičām. Vai tiešām kāds pārlēcis pār bortu?

Jā – ar diskrētu galvas mājienu beidzot tieku pie vismaz kaut kāda izskaidrojuma. Pēc laiciņa sadūšojos aiziet līdz vaļējam klājam. Pašā augšējā drošībnieki bloķējuši izeju. Stāvu zemāk uz “Sun Deck”, kas nupat it nemaz nešķiet jauks un saulains, drūzmējas citi ziņkārīgie un tērgā par notikušo. Tā esot bijusi sieviete. Nu jau saprotu, ka kuģis teju vai stāv un tālu lejā tumšajos ūdeņos šūpojas oranža laiva ar vairākiem specekipējumā tērptiem stāviem.

Nu jau gaismas kūļi ir kādi četri. Brīdi pagrozos, bet metas šķērmi, nez, vai no smēķu smirdoņas, stresa vai situācijas kā tādas. Atpakaļceļā atkal metu loku gar infoleti un noklausos, kā kāds (laikam jau administrācijā augstustāvošs) dod citiem norādes uzmeklēt video ierakstus no konkrētām kamerām, noskaidrot, kurā kajītē un ar ko kopā mitusi nabaga nelaimīgā, izprašņāt lieciniekus u.tml.  “Meklējiet kamerās sievieti saplēstajās džinsās”.

Šefs aiziet, meitenes nokomentē, ka šitik ilgs laiks taču pagājis, jau kādas 40 minūtes, pat neviens sportists nevarētu tik ilgi izturēt peldus, un izsaka minējumus par ūdens temperatūru. Iedomājos par Felpsu un balto haizivi. Nē, naktslampiņas sarkano “aci” izslēgt pavisam diemžēl neesot iespējams. Par cigarešu smaku, kas uzvējo taisni no kajītes ventilācijas viņas rīt pavēstīs mehāniķiem, paldies par ziņu.

Atgriežos un haotiski atstāstu redzēto un nojausto Ervīnam. Sēžu tumsā un tveru sajūtas, kā milzis, šķiet, grozās un pavisam viegli – tomēr – svārstās. Vai atsākam gaitu? Interesanti, vai Stokholmā būsim noteiktajā laikā? Laikam nebraukšu vairs ar šito kuģi. Vislabāk, ne ar vienu citu arī ne. Bet bērniem tā patika! Jāguļ, jāguļ, jāguļ.”

Bez Tabu sazinājās ar “Tallink” pārstāvjiem – atbildes uz visiem jautājumiem skaties raidījumā jau šovakar plkst. 19:35, kanālā Tv3!

Novembrī raidījums Bez Tabu ziņoja, ka pasažieri uz Tallink prāmja vēlējušies atzīmēt Latvijas dzimšanas dienu, bet svinības uz prāmja ”Isabelle” pasažierim beidzās ar piekaušanu. Skaties šeit!

Foto

TOP komentāri

 • Nja
 • Askolds

  Askolds

  Nu tik pārspīlēts raksts,ka vemt gribas!!!Uzrakstīts tā itkā Tallink uztaisījis traģēdiju! Izrādās kāda vienkārši pārlēkusi pār bortu!Īsti žurnālistiski uzrakstīts ar vārdiem sūdīgi......,lampiņa viņai acis spīd:),smieklīgi!!!Likās jau ka vētra skādi izdarījusi,bet jūra tak mierīga kā pati raksta,motori savādāk rūcot!Nu bet protams ka savādāk ja strauji jāapstājas!Kā parasti žurnālisti no nekā uztaisa rakstu kā baigo notikumu un sensāciju!
 • KazHa ODk

  KazHa ODk

  Kas pa meeslainu raxtu kur nekas ta ari nav pateikt tik tas ka kautkaada bailiga daama pa kugi blandas .. un cita dama par bortu parlekusi .. nav ko uzrakstit .. ?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl