Baložu iedzīvotāji spiesti noraudzīties, kā mājas pagalmā nozāģē vairākus desmitus staltu priežu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Rīgas ielas iedzīvotājus Baložos pārsteiguši pēkšņi uzradušies strādnieki, kuri vairāku dienu garumā teju logu priekšā ar smago tehniku veic remontdarbus. Vēlāk kļuvis zināms, ka uzsākta blakus ielas rekonstrukcija. Par to, protams, iebildumu nav, tomēr vietējie ceļ trauksmi, jo darbu dēļ tiekot nozāģētas vairākas priedes.

“Tas ir vienkārši izmisums! Nav mums saprotams, kāpēc tas notiek,” stāsta iedzīvotāja, kura pamanījusi nozāģētos kokus. “Bez Tabu” satiek arī 12 gadus veco Beāti, kura nespējusi valdīt asaras par nozāģētajiem kokiem. Atceras, ka pavisam maza ar draudzenēm kāpusi kokos, tāpat vasaras tveicē zem tiem rotaļājusies. Tagad tādas iespējas nebūšot!

Beāte
noraizējusies par nozāģētajiem kokiem

Šeit tie [koki] jau ļoti ilgi aug. Būtu jaunas priedītes, tad jau nekas. Mēs parasti gājām uz tiem kokiem, bet tagad tur būs daudz grūtāk, jo būs ceļš, mašīnas un nebūs tik droši.

Ķekavas novada dome atklāj, ka kopumā nocirstas 32 priedes. Tas izdarīts, jo uzsākti Jaunatnes ielas pārbūves darbi, posmā no Skolas ielas līdz Rīgas ielai, kā arī Uzvaras prospektā no Baložu ielas līdz Lakstīgalu ielai. Ņemot vērā putnu ligzdošanas laiku, pašvaldība piesaistījusi ornitologu, lai kokus apsekotu.

Edgars Melnieks
Ķekavas novada pašvaldības pārstāvis

Ligzdošana netika konstatēta, tāpēc tika pieņemts lēmums likumā atbilstošā kārtībā, ka koki ir nozāģējami. Bet sakarā ar to esam izveidojuši akciju, kurā iedzīvotāji var pieteikties un pašvaldība iedos kokus, kurus varēs iestādīt norādītās vietās.

Ķekavas dome stāsta, ka nozāģētos kokus sadalīs malkā un piegādās trūcīgiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem!