Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

4 komentāri

Madonas novada Liezēres pagastā uzņemta interesanta fotogrāfija. Divi brāļi piestājuši lauka malā, lai nofotografētu negaisa mākoni, vēlāk, kārtīgi aplūkojot fotogrāfiju, radušās aizdomas par pārdabiskas būtnes klātbūtni. Brāļi saskatījuši mazu zēnu ar rotaļu lācīti rokās…

Lauris ar brāli pēc ciemošanās pie radiem devušies uz mājām Madonas novada Liezēres pagastā, tad ievērojuši negaisa mākoni. Atstājuši automašīnu ceļa malā un devušies tuvāk izvēlētajam foto objektam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikai tad, kad abi bija nokļuvuši mājās, Laura brālis, pārskatot fotogrāfijas, teicis: “Es laikam spoku nofotografēju!”

Fotogrāfija uzņemta ar mobilā telefona kameru, tās vienā malā redzams izplūdis, mistisks tēls. “Mēs ar brāli redzējām bērnu ar tādu kā lācīti rokās,” fotogrāfiju komentē Lauris. Vēl jaunietis piebilst, ka abi ar brāli vienmēr uz šādām pārdabiskām parādībām raudzījušies ar skeptisku aci, tagad abi ir pārsteigti.

Līdzcilvēki jau paspējuši izteikt vairākus minējumus, kas pierādītu spoka neesamību – tas esot stikla atspulgs, bet fotogrāfija uzņemta lauka vidū, fotogrāfs otrā rokā turējis aizdegtu cigareti – arī tā neesot taisnība, jo abi brāļi nesmēķē.

Lauris bijis klāt fotogrāfijas uzņemšanas brīdī

“Man brālis arī nav nekāds datorspeciālists, lai kaut ko tādu uztaisītu. Daudzi saka, ka tas ir fotošops, bet – nu nē!”

Arī vietas nosaukums ir gana interesants – Mandžūrija, lauka tuvumā ir viena māja, kurā neviens nedzīvojot. Netālu no fotogrāfijas uzņemšanas vietas atradās viens no Latvijas 34 krusta kokiem.

Krusta ieciršana kokā esot savdabīga veļu kulta tradīcija – šādu rituālu izpilda bērinieki, kad mirušais tiek vests uz kapiem. Liezēre esot viena no retajām vietām, kur šī tradīcija saglabājusies līdz mūsdienām. Krusta bērzs vētras laikā nolūzis, taču cilvēki vairākus krustus iecirtuši apkārt esošajās priedēs.

Anomālo parādību pētīšanas centra vadītājs Jevgēnijs Sidorovs regulāri saņem fotogrāfijas, kurās iespējams varētu būt fiksēta kāda pārdabiska būtne. Sidorovu aizdomīgu rada fakts, ka izplūdušais tēls atrodas fotogrāfijas sānā, nevis vidū. Tas liek domāt, ka pie vainas tumšais laiks un zibspuldze, un, visticamāk, radies attēla brāķis.

Parasti, ieraugot šādu attēlus, cilvēki uzskata, ka tajos redzami gari vai spoki. Sidorovs šādos gadījumos iesaka uzņemt vairākas kontrolfotogrāfijas tajā pašā vietā, tādā pašā diennakts stundā un apgaismojumā.

Jevgēnijs Sidorovs,
Anomālo parādību pētīšanas centra vadītājs

Mums ir bijis gadījums, kad atnes fotogrāfiju ar iemūžinātu eņģeli vai elfu. Es skatos – tiešām elfs, ar spārniem, rokām, kājām, viss kā pienākas. Bet patiesībā – ods. Protams, var būt arī parādības, kam grūti atrast racionālu izskaidrojumu, tā arī var būt.

Fotogrāfam Tomam Nordem pašam gadījies uzņemt šāda tipa fotogrāfijas, viņaprāt, kāds nejauši “iegājis kadrā”. Internetā pieejami vairāki šāda veida fotoattēli, un tehniski tos radīt ir ļoti vienkārši.

“Tehniskā puse ir pavisam vienkārša, kad bilde izgaismojas, viss, kas kustas – izpludinās. Ja koki kustas – fotogrāfijā aiz tiem rodas migla,” norāda fotogrāfs Toms Norde!

TOP komentāri

  • Ievča
  • Elīna Goldina
  • Liene Vociša
    0 0 0

    Liene Vociša

    O jā, man tādas pašas bildes, tikai ar diviem bērniem, kas stāvēja man aizmuguras pie loga, kad es fotografēju debesis negaisa laikā...🙄☺️

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl